26 листопада о 15:00 у приміщенні Барського коледжу транспорту та будівництва відбулася презентація мандрівної виставки "На зламі" про зміни в житті цивільного населення внаслідок війни на Донбасі. Захід відвідали місцеві громадські активісти та волонтери, депутати попередніх скликань міської та районної ради, викладачі коледжу та мешканці міста.
Бар став 15 за рахунком містом, в якому побувала виставка. До цього її мали змогу побачити жителі Донецької та Луганської областей, Дніпра, Кропивницького, Черкас, Житомира, Вінниці та Хмельницького. Виставці вдалося вдосталь і помандрувати Вінницькою областю. Окрім обласного центру, "На зламі" демонстрували у м. Хмільник та у м. Жмеринка.
"Нашим першочеговим завданням є збереження людських історій, бачення цивільних про війну. Ми розробляли цю виставку саме як платформу, як можливість для людей сказати про їхнє бачення війни, про проблеми, які їх хвилюють, про думки, які вони не можуть озвучити," - зазначила документаторка БФ "Восток СОС" Марія Білякова.
Виставка відслідковує зміни у житті цивільних від початку Євромайдану до 2019 року та містить як і особисті думки постраждалих у формі цитат, так і статистичні докази, які показують наскільки глибоких трансформацій зазнало українське суспільство після 2014 року. Усе це стало можливим завдяки тривалій роботі документаторів та правозахисників, які вже понад 5 років фіксують порушення прав людини в ОРДЛО та на підконтрольній території України.
"За увесь час проекту правозахисникам вдалося зафіксувати майже 400 свідчень постраждалих внаслідок порушень прав людини чи їхніх близьких. Звичайно ж, це важлива робота про яку мають знати якомога більше людей в Україні, саме тому у нашій діяльності ми багато уваги приділяємо публічному компоненту, комунікації з громадами з усієї України. Нам важливо бути близькими до людей та їхніх проблем," - сказав проєктний менеджер німецької організації Курве Вустров Штефан Халінґ.
Велика увага у виставці приділяється і темі полону та правового вакууму, який призвів до смертей сотень невинних людей.
"Коли мене взяли в полон то одразу побили. Якщо бачили, що ти цілий то тебе без жалю били, а ті що були вже биті то їх менше чіпали. війна триває і нові сім'ї, які постраждають внаслідок війни, будуть нести цей тягар далі. Я вважаю, що ця виставка має змусити людей замислитися над тим, що може бути з ними, щоб не допустити повторення цих звірств," - підкреслив Михайло Фрик, волонтер та колишній полонений "ДНР".
"Ми розуміємо, що без зближення ми не можемо досягти інтеграції та порозуміння. Якщо ми хочемо побачити Схід українським, ми маємо протидіяти інформаційній агресії РФ. У наших силах зробити все можливе, аби правдиві відомості доходили до наших громадян," - зазначив директор загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 3 м.Бар Михайло Піддубний.
Побачити виставку можна до 20 грудня у холі Барського коледжу транспорту та будівництва.
Трансляція події: https://www.facebook.com/watch/live/?v=197560488528808&ref=watch_permalink
Презентація та створення виставки «На Зламі» стали можливими у рамках проекту «Уповноваження громадського суспільства для трансформації культури пам’яті – ненасильницькі шляхи вирішення жорстокого минулого Донбасу», що реалізується громадськими організаціями Kurve Wustrow (Німеччина) та Східноукраїнським центром громадських ініціатив (Україна) спільно з партнерами за підтримки Федерального уряду Німеччини.
5 квітня в м.Канів, Черкаська область у приміщенні Міського будинку культури Східноукраїнський центр громадських ініціатив презенту...
5 квітня о 13:00 в м.Канів, Черкаська область у приміщенні Міського будинку культури (вул. Кошового, 1) Східноукраїнський центр гром...
18-19 березня в столиці Болгарії, м.Софія в просторі «Український вулик» та Софійському університеті Святого Климента Охридського пр...
(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г