12 березня об 11:00 у приміщенні Черкаської міської бібліотеки для дітей (бульвар Шевченка, 390) відбулася презентація мандрівної виставки «На Зламі» про зміни в житті цивільного населення внаслідок війни на Донбасі.
Серед спікерів презентації були:
"Коли розпочалася війна на Донбасі, злам відчули усі українці. Війна забрала не лише стабільність та звичний плин життя, а й родичів, дітей, домівку, а в когось і свободу", - розпочала Людмила Проценко. Також вона підкреслила необхідність для пошуку діалогу з жителями України, які опинилися заручниками війни. "Однозначно, ми не маємо про них забувати, це наші громадяни. Питання лише як ми можемо їх повернути, як говорити з тими, які вже виховані у інших умовах. Безумовно, це складно, але ми маємо над цим працювати".
На виставці зображена і мапа з розташуванням 151 незаконної в'язниці, які виникли внаслідок правового вакууму в умовах війни. "Людські тортури це те, що ми ніколи не можемо забути. Справді, Україна має бути місцем, де забезпечують гідність та права людини. В той же час, ми маємо пам'ятати, що велика кількість осіб, яка вчиняла тяжкі злочини, й досі залишається поза законом", - підсумувала Юлія Черватюк.
"На зламі" демонструє з допомогою інфографіки та статистичних даних зміни не лише в особистому, але і на рівні українського суспільства. Активні бойові дії, нелюдські умови для життя, створили передумови для величезної внутрішньої міграції та демографічних змін у Донецькій та Луганській областях. "На даний момент у Черкасах проживає понад десять тисяч ВПО, які знайшли тут нову домівку. Це черкащани, це наші громадяни, більшість з яких вже інтегровані у громаду міста", - відзначив Олександр Павлюк.
Після відкриття виставки глядачі мали змогу ознайомитися з виставковими стендами впродовж екскурсії, яку провів Антон Удовенко. Деякі з відвідувачів висловили побоювання, що війна стає об'єктом для політичних маніпуляцій. "А що якщо весь цей хаос нам запропонують врегулювати з допомогою сильної руки? Залишається сподіватися лише на активних громадян, які не полишать свою справу...", - сказала Марина, жителька Черкас.
Презентація та створення виставки «На Зламі» стали можливими у рамках проекту «Уповноваження громадського суспільства для трансформації культури пам’яті – ненасильницькі шляхи вирішення жорстокого минулого Донбасу», що реалізується громадськими організаціями Kurve Wustrow (Німеччина) та Східноукраїнським центром громадських ініціатив (Україна) та партнерами за підтримки Федерального уряду Німеччини.
5 квітня в м.Канів, Черкаська область у приміщенні Міського будинку культури Східноукраїнський центр громадських ініціатив презенту...
5 квітня о 13:00 в м.Канів, Черкаська область у приміщенні Міського будинку культури (вул. Кошового, 1) Східноукраїнський центр гром...
18-19 березня в столиці Болгарії, м.Софія в просторі «Український вулик» та Софійському університеті Святого Климента Охридського пр...
(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г