У четвер, 24 листопада, у Києві відбулася міжнародна конференція «Прагнеш миру – готуй його…», присвячена активним учасникам розбудови миру – національним інституціям з прав людини.
Серед учасників заходу – представники національних інституцій з прав людини, міжнародних організацій, дипломатичних місій, громадських правозахисних організацій, державних і урядових інституцій та медіа. Під час заходу учасники обговорили можливості захисту прав людини, особливо – найвразливіших груп.
У секції про незахищені верстви взяла участь Анастасія Некрасова, аналітик Східноукраїнського центру громадських ініціатив (Коаліція «Справедливість заради миру на Донбасі»), яка розповіла про становище населення у шахтарських регіонах і високий рівень безробіття в шахтарських мономістах як фактор ескалації конфлікту.
За словами Анастасії Некрасової, розгортаючи програми реструктуризації вугільної галузі, держава найчастіше випускає соціальний момент, тобто перекваліфікацію і працевлаштування звільнених працівників. Із настанням конфлікту суттєво погіршилось становище людей шахтарських або колишніх шахтарських міст, що перебувають у так званій «сірій зоні». Наприклад, у селищі Новотошківське працівники шахт сусідніх міст Золоте і Гірське змушені добиратися до роботи власним ходом, адже після того, як місто опинилось на лінії зіткнення, роботу рейсових автобусів було припинено.
«Для мешканців шахтарських регіонів вугілля – це їхній хліб, і всі, хто закривають шахти, автоматично стають для цих людей ворогами. Це був один з елементів тиску під час подій 2014 року. Людям нав’язували, що якщо вони підтримають євроінтеграцію, то Європейський союз змусить нас закрити всі шахти і ви залишитесь без роботи. Водночас є успішний міжнародний досвід працевлаштування звільнених працівників вугільних підприємств через запровадження цільових програм перекваліфікації та створення індустріальних парків на базі закритих шахт», – зауважила аналітик Східноукраїнського центру громадських ініціатив.
Вона також додала, що непідконтрольній території гірники, які лишаються без роботи, найчастіше або займаються незаконним видобутком вугілля, який є надзвичайно небезпечним для життя, або поповнюють ряди незаконних збройних формувань, щоб мати можливість годувати свою родину.
Дослідження становища населення у шахтарських регіонах проводиться Східноукраїнським центром громадських ініціатив (Коаліція «Справедливість заради миру на Донбасі») за підтримки Фонду імені Гайнріха Бьолля.
5 квітня в м.Канів, Черкаська область у приміщенні Міського будинку культури Східноукраїнський центр громадських ініціатив презенту...
5 квітня о 13:00 в м.Канів, Черкаська область у приміщенні Міського будинку культури (вул. Кошового, 1) Східноукраїнський центр гром...
18-19 березня в столиці Болгарії, м.Софія в просторі «Український вулик» та Софійському університеті Святого Климента Охридського пр...
(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г