В гостях студії UKRLIFE.TV побували правозахисники Олександра Матвійчук із Центру Громадянських Свобод (CCL), Олег Мартиненко з Української Гельсінської спілки з прав людини і Валерій Новіков - представник Луганського правозахисного центру "Альтернатива".
Вони представили результати дослідження "Ті, що пережили пекло", що ґрунтується на свідченнях 165 людей, які побували в місцях несвободи "ЛНР" і "ДНР" і які пережили там жорстокі тортури.
"Зараз ми маємо інформацію про 79 місць несвободи. У побуті їх називають підвалами, і більшість таких місць дійсно розташовані в підвалах. Але людей також тримали в каналізаційних люках, клітках для собак, місцях, абсолютно не пристосованих навіть для одноденного перебування людей. Кожен другий затриманий цивільний був підданий тортурам, а серед військовослужбовців ця частка склала 86%. Крім того, 16% ув'язнених виявилися свідками того, як їх співкамерників забивали на смерть, піддавали позасудовим стратам", - повідомила Олександра.
Валерій Новіков вказав на ту обставину, що місцеві жителі і не підозрюють про те, що такі місця несвободи взагалі існують і розташовані в безпосередній близькості від їхніх будинків.
"Інтерв'ю проходили від двох до семи годин, іноді в кілька підходів. Після того, як я особисто опитав 25 чоловік, у мене в голові вже склалося уявлення того, що відбувається на тих територіях і про що не знають люди, які там живуть. Вони не знають про тортуи в приміщеннях, які розташовані буквально через 10 метрів від їхніх будинків, не знають про персони, які вчиняють такі злочини, про скоординованість їх дій", - сказав він.
Олег Мартиненко підкреслив, що всі ці місця існують і сьогодні: "Ми змогли також скласти картину розподілу місць несвободи. Після публікації доповіді про наше дослідження частина з таких місць перестали існувати" - переїхали в інші точки, в інші гаражі та інші підвали".
Також правозахисники розповіли про Коаліцію з 17 організацій під назвою "Справедливість заради миру на Донбасі", діяльність якої спрямована, зокрема, на створення бази даних про порушення прав людини в період протистояння на сході України, а також поділилися найближчими планами своєї роботи.
2 червня у приміщенні Роменського краєзнавчого музею Східноукраїнський центр громадських ініціатив за сприяння державного історико...
29 травня в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини правозахисники презентували книгу «Місто, з якого по...
02 червня о 13:00 у приміщенні Роменського краєзнавчого музею (вул. Миколаївська, 10, Ромни) Східноукраїнський центр громадських іні...
(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г