7 лютого о 14:00 у Кропивницькому у Обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Чижевського відбулася презентація та обговорення інтерактивної виставки про порушення прав цивільного населення "На зламі". Відкриття відвідали відомі в місті волонтери, журналісти, громадські активісти, правозахисники, представники поліції, працівники музеїв та інші активні громадяни.
Серед спікерів презентації були:
Виставка "На зламі" розповідає про зміни у житті українців, які виникли після початку війни на Сході України: атомізацію суспільства, страх напередодні конфлікту, злам звичного життя та незаконні ув'язнення цивільних на непідконтрольній території України. "Зараз на Донбасі відсутні спокій та впевненість. Воєнний стан - коли люди не належать самим собі. Вони роблять те, що їм скажуть," - зазначила Валентина Кулачко. Також вона підкреслила, що багато людей опинилися заручниками самопроголошених республік. Вони або не можуть покинути власне житло, або не хочуть залишати рідних. "Настане час, коли Донецьк і Луганськ стануть українськими. Нам необхідно дбати про створення нормальних умов для повернення українських громадян", - сказала Кулачко.
"Немає "їх" та немає "нас". Усі ми - громадяни України", - зазначила під час свого виступу Людмила Гуріна. "Базовою цінністю для нашої держави має бути саме життя людини. Це те, про що ми маємо дбати у першу чергу, так само як і про відновлення справедливості".
Надзвичайно важливим моментом Анна Колєва вважає створення нормальних умов для соціальної адаптації внутрішньо переміщених осіб. На її думку, багато переселенців й досі не знайшли друзів та описують середовище як "чуже". "Фактично навіть багаті люди, які покинули Донецьк чи Луганськ залишають наодинці", - відзначає Колєва.
Наприкінці презентації відвідувачі переглянули відео зі стенду "Нова влада" про незаконно ув'язнених цивільних. Деяких з глядачів довелося заспокоювати, оскільки почуте викликало у них негативні спогади про необхідність покинути рідних, близьких, власну оселю.
Презентація та створення виставки «На Зламі» стали можливими у рамках проекту «Уповноваження громадського суспільства для трансформації культури пам’яті – ненасильницькі шляхи вирішення жорстокого минулого Донбасу», що реалізується громадськими організаціями Kurve Wustrow (Німеччина) та Східноукраїнський центр громадських ініціатив (Україна) та партнерами за підтримки Федерального уряду Німеччини.
5 квітня в м.Канів, Черкаська область у приміщенні Міського будинку культури Східноукраїнський центр громадських ініціатив презенту...
5 квітня о 13:00 в м.Канів, Черкаська область у приміщенні Міського будинку культури (вул. Кошового, 1) Східноукраїнський центр гром...
18-19 березня в столиці Болгарії, м.Софія в просторі «Український вулик» та Софійському університеті Святого Климента Охридського пр...
(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г