8 серпня о 16:00 у Лисичанському міському краєзнавчому музеї відбулася презентація мандрівної виставки «На Зламі». Глядачі побачили 14 стендів, які розповідають про зміни життя після 2014 року та про порушення прав людини на сході України. Відкриття відвідали міські активісти, ВПО, колишні військові, працівники сфери культури та освіти.
«На Зламі» поєднує особисті історії постраждалих разом з інфографікою та відеоісторіями, що містять відверті свідчення людей, які пережили невизначеність та страх, розрив з власними сім’ями, вимушену міграцію та життя у беззаконні. Глядач має змогу співставити особисті історії разом з даними, які ілюструють зміни у суспільстві: атомізацію, маргіналізацію населення, правове свавілля у «ДНР/ЛНР», відсутність бачення реінтеграції.
"На Зламі" є результатом 5-річної роботи організацій-учасників Коаліції "Справедливість заради миру на Донбасі" по документуванню порушень прав людини на сході України. Володимир Щербаченко, голова Східноукраїнського центру громадських ініціатив відзначив, що однією з ключових тем виставки є беззаконня, внаслідок якого постраждали мирні люди.
«Стійкий мир неможливий без відновлення справедливості. Усі злочинці мають бути притягнені до відповідальності і не важливо по яку сторону лінії розмежування вони знаходяться», - сказав Володимир Щербаченко.
Невизначеність - ще одна важлива тема, яка пронизує усю виставку. На думку директора Лисичанського міського краєзнавчого музею Олени Задорожної, виставка чудово показує глибину змін не лише в житті жителів Донецької та Луганської областей, але й в українському суспільстві.
"Я вважаю, що виставка "На Зламі" чудово демонструє суспільні процеси, які відбулися у всій Україні. У глядачів є змога побачити, які зміни відбулися у житті кожного українця, де у кожного стався власний злам", - сказала Олена Задорожна.
Після відкриття, відвідувачі жваво обговорювали інформацію, яку вони побачили на виставкових стендах. Багато кого зачепила тема реінтеграції та майбутнього регіону. Дехто вважав, що виставка потребує ширшої дискусії у суспільстві.
"Я вважаю, що якомога більше людей мають дізнатися про цю виставку. Стільки інформації зібрано. Її необхідно показувати у школах, університетах, щоб якомога більше людей дізналося, що таке життя під час справжньої війни", - сказав Володимир, представник місцевої спілки ветеранів АТО.
Презентація та створення виставки «На Зламі» стали можливими у рамках проекту «Уповноваження громадського суспільства для трансформації культури пам’яті – ненасильницькі шляхи вирішення жорстокого минулого Донбасу», що реалізується громадськими організаціями Kurve Wustrow (Німеччина) та Східноукраїнський центр громадських ініціатив (Україна) спільно із кризовим медіа-центром «Сіверський Донець» та партнерами за підтримки Федерального уряду Німеччини.
5 квітня в м.Канів, Черкаська область у приміщенні Міського будинку культури Східноукраїнський центр громадських ініціатив презенту...
5 квітня о 13:00 в м.Канів, Черкаська область у приміщенні Міського будинку культури (вул. Кошового, 1) Східноукраїнський центр гром...
18-19 березня в столиці Болгарії, м.Софія в просторі «Український вулик» та Софійському університеті Святого Климента Охридського пр...
(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г