У середу, 19 квітня, представники Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі» взяли участь у презентації альтернативних звітів в рамках 3-го циклу УПО «Універсальний періодичний огляд: альтернативний вимір», де представили відповідне подання Коаліції.
На заході також було представлено альтернативний звіт Уповноваженого ВРУ з прав людини, а також альтернативні звіти громадських організацій, присвячені загальному огляду прав і свобод людини в Україні, запобіганню дискримінації та вразливим групам, а також питанням, пов’язаним зі збройним конфліктом на Донбасі.
Про такі проблеми, як насильницьке зникнення, порушення права на свободу пересування, що пов’язане з конфліктом та соціальний захист громадян України, які проживають на тимчасово окупованих територіях, розповіла Олександра Дворецька, голова правління БФ «Восток-SOS».
«Необхідно законодавчо закріпити поняття насильницьких зникнень та на державному рівні впровадити програми для сімей осіб, що зникли безвісти. Крім того, необхідно утворити єдину базу даних ДНК військових. Щодо свободи пересування, ми вбачаємо за потрібне скасувати дозвільну систему для перетину лінії розмежування та відновити регулярне транспортне сполучення. Необхідно також розробити механізм соціальних виплат особам, які з об’єктивних причин не можуть отримати статус ВПО. Маломобільні особи, які проживають на тимчасово окупованих територіях, так само, як і інші, повинні мати доступ до отримання пенсії та інших виплат»
– підкреслила Олександра Дворецька.
Про ситуацію із незаконними місцями несвободи, сексуальним насильством та залученням дітей до збройних формувань у контексті конфлікту, окреслену в поданні Коаліції, розповіла Аліна Боднар, менеджерка з комунікацій Східноукраїнського центру громадських ініціатив. Вона також наголосила на порушеннях соціально-економічних прав мешканців шахтарських міст та селищ.
«Державі насамперед необхідно забезпечити збір та належне документування випадків незаконних затримань та утримань, а також сексуального насильства у місцях несвободи, яке б відповідало міжнародному гуманітарному праву. Зафіксовані випадки також слід ефективно розслідувати. Крім того, потрібно криміналізувати залучення та вербування неповнолітніх до незаконних збройних формувань на законодавчому рівні. Що ж стосується порушення прав гірників – держава має забезпечити ефективне реформування вугільної галузі, при цьому встановивши контроль над дотриманням умов безпеки праці в шахтах, та ліквідувати борг із виплати заробітної плати шахтарям»
– зауважила Аліна Боднар.
Підготовка подання Коаліції правозахисних організацій "Справедливість заради миру на Донбасі" на УПО відбулася за сприяння проекту «Демократизація, права людини та розвиток громадянського суспільства», що реалізовується ПРООН в Україні за фінансової підтримки МСЗ Данії
5 квітня в м.Канів, Черкаська область у приміщенні Міського будинку культури Східноукраїнський центр громадських ініціатив презенту...
5 квітня о 13:00 в м.Канів, Черкаська область у приміщенні Міського будинку культури (вул. Кошового, 1) Східноукраїнський центр гром...
18-19 березня в столиці Болгарії, м.Софія в просторі «Український вулик» та Софійському університеті Святого Климента Охридського пр...
(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г