30 серпня в прес-центрі Укрінформ відбулася прес-конференція правозахисників, експертів Коаліції “Справедливість заради миру на Донбасі”, котрі працюють з питанням безвісти зниклих осіб в зоні АТО.
30 серпня світ відзначає Міжнародний день зниклих безвісти осіб. На жаль, для сотень українських сімей від початку російської агресії ця тема є жорстокою реальністю. Люди зникають по обидва боки лінії розмежування. Життя балансує на межі очікування та відчаю.
“Розглянувши та всебічно дослідивши Проект Закону України «Про попередження зникнення людей та сприяння в розшуку безвісно зниклих осіб, Благодійна організація «Благодійний фонд «Восток-SOS» дійшла висновку, що даний проект, за формою і змістом – трансформація Модельного закону СНД щодо осіб, що зникли безвісти 2008 року. Проект зберіг модельний, описовий характер положень і, на нашу думку, не може бути використаний як джерело правового регулювання і потребує значного доопрацювання”. – коментує юрист Восток-SOS Богдан Мельникович.
Влада заявляє про близько 500 випадків зникнення в зоні конфлікту – це військові та цивільні особи. Проте правозахисники кажуть, що така цифра може досягати 1500 осіб, а реальну ситуацію, нажаль, не знає ніхто. Люди, яким нічого невідомо про долю їхніх рідних, зневірилися звертатися до державних органів за сприянням у пошуках, особливо коли це стосується непідконтрольних територій.
“Необхідно чітко розрізняти поняття “зниклі безвісті особи” та “жертви насильницьких зникнень”. Насильницькі зникнення – це злочин, а згідно з Міжнародним правом – тяжкий злочин. Зникнення без вісти може і не бути злочином, бо зникнення може статися внаслідок подій, пов’язаних, наприклад, із стихійним лихом. Слід мати на увазі, що насильницьке зникнення за Міжнародним правом передбачає, що суб’єкт цього злочину є агент держави. Стаття 146 Кримінального кодексу, яка передбачає кримінальну відповідальність за незаконне позбавлення волі або викрадення людини, не містить такого спеціального суб’єкту, як представник влади. Тому ця норма має бути змінена.” – зазначив Євген Захаров, директор “Харківської правозахисної групи”.
5 квітня в м.Канів, Черкаська область у приміщенні Міського будинку культури Східноукраїнський центр громадських ініціатив презенту...
5 квітня о 13:00 в м.Канів, Черкаська область у приміщенні Міського будинку культури (вул. Кошового, 1) Східноукраїнський центр гром...
18-19 березня в столиці Болгарії, м.Софія в просторі «Український вулик» та Софійському університеті Святого Климента Охридського пр...
(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г