У п’ятницю, 26 лютого, під час спільного засідання трьох Загальних комітетів та на засідання Загального Комітету з політичних питань і безпеки Парламентської Асамблеї ОБСЄ у Відні відбулося обговорення звіту «Ті, що пережили пекло: свідчення жертв про місця незаконних ув’язнень на Донбасі». Основні висновки дослідження презентував депутат Сейму Пйотр Апел на прохання Голови Польської Парламентської делегації, депутата Сейму Славомира Нітраса.
«Європейський Союз зіткнувся із серйозною проблемою імміграції. Але це не повинно відволікати нас від адекватної відповіді стосовно до агресії Російської Федерації проти України. Говорячи про імміграцію, ми не можемо забути про конфлікт в Україні, внаслідок якого багато людей рятуються втечею. Дуже просто зрозуміти таке відчайдушне рішення, особливо після перегляду звіту «Ті, що пережили пекло» Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі». Цей документ привертає увагу до порушень прав людини на території Східної України, підконтрольній так званим Донецькій та Луганській народним республікам», – зауважив Пйотр Апел.
Він також зауважив, що статистика, наведена у звіті, є тривожною: у ньому міститься інформація про незаконні місця несвободи, де понад 3000 в’язнів утримувалися в нелюдських умовах. Громадські організації документували факти незаконних затримань у 2015 році на охоплених війною частинах Східної України.
«Цей звіт ґрунтується на понад 160 інтерв’ю із постраждалими, тож ми бачимо цілу картину систематичних злочинів, які порушують фундаментальні права людини. Зібрана у звіті інформація підтверджує факти серйозних і систематичних порушень прав людини та основоположних норм гуманітарного права, головним чином – ст. 3 Женевської конвенції, яка гарантує право на гуманне поводження та право на судовий захист затриманих і військовополонених, а також низку базових стандартів Європейської конвенції з прав людини, включаючи право на життя та свободу від катувань», – продовжив політик.
Презентований звіт містить описи місць несвободи і негуманного поводження із незаконно затриманими особами на територіях, контрольованих так званими Луганською та Донецькою народними республіками. «Чи не зробили б ви все, аби втекти від нелюдського поводження, систематичних і жорстоких тортур, зґвалтувань? Це на додачу до нестачі води, їжі та кваліфікованої допомоги лікарів», – зауважив Пйотр Апел.
На його думку, депутатам ПА ОБСЄ варто прийняти серйозне політичне рішення з повагою до територіальної цілісності України та зобов’язань ОБСЄ.
Звіт «Ті, що пережили пекло» підготовлений Коаліцією громадських організацій та ініціатив «Справедливість заради миру на Донбасі» у співпраці з Гельсінським фондом з прав людини за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Польщі.
5 квітня в м.Канів, Черкаська область у приміщенні Міського будинку культури Східноукраїнський центр громадських ініціатив презенту...
5 квітня о 13:00 в м.Канів, Черкаська область у приміщенні Міського будинку культури (вул. Кошового, 1) Східноукраїнський центр гром...
18-19 березня в столиці Болгарії, м.Софія в просторі «Український вулик» та Софійському університеті Святого Климента Охридського пр...
(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г