17 липня правозахисники в мережі опублікували історію «Інший назавжди» з графічного роману в новелах «Перехрестя: дев’ять історій про війну та насилля». Історія «Назавжди інший» в малюнках передає задокументовані правозахисниками свідчення жителя окупованого міста.
Влітку 2014 року місто, в якому проживав герой історії Микита, захопили учасники незаконних збройних формувань, контрольованих РФ. В липні 2014 року чоловіка по дорозі на роботу зупинили озброєні люди та відібрали автомобіль. В машині Микити разом з документами знаходився прапор України. Учасники НЗФ знайшли прапор та приїхали до чоловіка додому. Микиту незаконно ув’язнили.
В полоні чоловіка били, поранили ногу. Одного разу Микиту разом з іншими полоненими вивезли до мінного поля. Під прицілами автоматів їх змусили бігти по ньому. Багато полонених підірвалися на мінах під час бігу і втратили життя. Микиті пощастило пройти неушкодженим по полю, але він став свідком жахливих смертей.
Микиту та декількох інших полонених, які вижили, відвезли назад у незаконну в’язницю. Там в’язні молилися за те, щоб врятуватися. Це не сподобалося наглядачам незаконної в’язниці. Декількох в’язнів розстріляли на очах у решти.
Микиті вдалося врятуватися. Його мати заплатила учасникам НЗФ за звільнення сина.
Микита досі не може оговтатися від пережитого в полоні й страждає на посттравматичний стресовий розлад.
Графічний роман у новелах «Перехрестя: дев’ять історій про війну та насилля», створений правозахисниками «Східноукраїнського центру громадських ініціатив» разом з партнерами з Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі» та ГО «Libereco – Партнерство за права людини», був опублікований ще у 2017 році.
Зараз правозахисники вирішили зробити книгу доступною онлайн. В книзі через історії звичайних українців розповідається як складаються долі тих, кого війна зачепила безпосередньо. Перша історія, яку опублікували 2 червня, розповідала про активістку, яку оголосили ворогом в Криму і вона вимушена була виїхати з анексованого півострова. По приїзді на підконтрольну українському уряду територію, жінка зіткнулася з проблемами інтеграції в громаду.
Впродовж наступних місяців будуть опубліковані інші історії графічної новели. Вони про людей, які загинули в прифронтовій зоні та на окупованих територіях, про наших співгромадян, які втратили у війні рідних та здоров’я, про тих, хто пройшов полон, голод, а також про тих, хто чекає повернення миру та України на тимчасово окупованих територіях.
Історії українською та російською мовою публікуватимуть на сайті Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі» в розділі «Графічна новела», а також на Facebook сторінці організації.
На сайті Libereco публікуватимуть історії перекладені англійською та німецькою мовами.
Впродовж 2023 року російські військовослужбовці продовжили здійснювати на території України ряд порушень норм МГП - умисні вбивства ...
Російські військовослужбовці на території України продовжують порушувати норми міжнародного права. Зокрема, впродовж 1 червня 2023 п...
З початку повномасштабного вторгнення РФ Східноукраїнський центр громадських ініціатив регулярно фіксує випадки умисних вбивств, нап...
(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г