5 листопада правозахисники опублікували історію «Нова влада» з графічного роману в новелах «Перехрестя: дев’ять історій про війну та насилля». Вона в малюнках переповідає історію працівниці апарату Луганської ОДА, яка після захоплення будівлі учасниками НЗФ опинилася в полоні через відмову у співпраці.
Валентина Петрівна багато років працювала в апараті Луганської Обласної державної адміністрації. Навесні 2014 року жінка не раз зустрічала прихильників так званого референдуму і мала з ними перепалки:
«Я сама жила в СССР, була в комсомолі і компартії. Хто вам заважає розмовляти російською? Думаєте, ці гопники вам комунізм у Луганську збудують?»
Валентина розуміла загрозу, так і не дочекавшись наказу з Києва про вивезення апарату адміністрації, вона почала рятувати документи і бази даних.
Коли місто було остаточно окуповано, до жінки в кабінет прийшло «нове керівництво» з вимогою працювати на так зване Міністерство «ЛНР».
Жінка відмовилася і згодом потрапила «на підвал».
«Ну, от бачите, скільки у вас корисних контактів. Ми Вас бачимо у Міністерстві «ЛНР», - говорив Валентині чоловік, схожий на наркозалежного, під час допитів.
За відмову працювати на «ЛНР» жінці погрожували розстрілом.
Дочка Валентини підняла розголос і згодом її відпустили «під домашній арешт».
Валентині пощастило – під час обшуку учасники НЗФ не знайшли і не вилучили її закордонний паспорт. З ним вона змогла втекти на підконтрольну українському уряду територію і наразі займається проектами із відновлення Донбасу.
Графічний роман у новелах «Перехрестя: дев’ять історій про війну та насилля», створений правозахисниками «Східноукраїнського центру громадських ініціатив» разом з партнерами з Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі» та ГО «Libereco – Партнерство за права людини», був опублікований ще у 2017 році.
Зараз правозахисники вирішили зробити книгу доступною онлайн. В книзі через історії звичайних українців розповідається як складаються долі тих, кого війна зачепила безпосередньо. Минулого місяця була опублікована історія про Марію та жителів прифронтових населених пунктів, які спіткнулися з відсутністю медичної допомоги через обстріли.
Впродовж наступних місяців будуть опубліковані інші історії графічної новели. Вони про людей, які загинули в прифронтовій зоні та на окупованих територіях, про наших співгромадян, які втратили у війні рідних та здоров’я, про тих, хто пройшов полон, голод, а також про тих, хто чекає повернення миру та України на тимчасово окупованих територіях.
Історії українською та російською мовою публікуватимуть на сайті Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі» в розділі «Графічна новела», а також на Facebook сторінці організації.
На сайті Libereco публікуватимуть історії перекладені англійською та німецькою мовами.
Впродовж 2023 року російські військовослужбовці продовжили здійснювати на території України ряд порушень норм МГП - умисні вбивства ...
Російські військовослужбовці на території України продовжують порушувати норми міжнародного права. Зокрема, впродовж 1 червня 2023 п...
З початку повномасштабного вторгнення РФ Східноукраїнський центр громадських ініціатив регулярно фіксує випадки умисних вбивств, нап...
(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г