3 грудня правозахисники опублікували історію «Ціна вибору» з графічного роману в новелах «Перехрестя: дев’ять історій про війну та насилля». Вона в малюнках переповідає реальну історію цивільного, який у 2014 році був вимушений залишився в зоні бойових та постраждав через підрив на міні.
В травні 2014 року тривали щоденні обстріли в «сірій зоні» Луганської області. Микола відправив дружину з донькою на мирну територію. З ними він поїхати не зміг. Чоловік не хотів кидати свою роботу, надбання свого життя - колекцію рослин, яку старанно збирав 12 років.
Ризикуючи життям, люди по черзі їздили в Луганськ та Станицю по продукти і паливо для електрогенераторів. Повертаючись з однієї з поїздок машина, в якій був Микола, потрапила на міну. Жінка, яка їхала разом з ним загинула. Миколі поранило ноги:
«Що це було…О Боже, ноги!? Повзти. Повзти, доки стане сили».
Миколі вдалося виповзти до людей, йому викликали швидку та поклали до лікарні. В чоловіка обгоріли ноги та терміново потрібна була операція, але в луганських лікарнях не було необхідних фахівців і медикаментів.
Дружині Миколи вдалося перевезти його тяжкохворого без документів через всі блокпости на мирну територію.
Після операції та одужання Миколі вдалося вивезти рослини. Він заснував малий бізнес і тепер завдяки рослинам їхня сім’я має стабільний дохід.
Часом дружина дорікає Миколі, що якби не рослини він мав би цілі ноги.
«Це війна винна, а не рослини», - переконаний Микола.
Згідно з даними Міністерства оборони України станом на квітень 2019 року з початку війни на Сході України внаслідок підриву на мінах та вибухонебезпечних залишках війни постраждало 833 цивільні особи. З них 269 загинуло та 564 отримали поранення. Серед постраждалих 125 дітей, з них 27 загинули та 98 отримали поранення.
3 грудня 23-тя річниця підписання Оттавської конвенції про заборону застосування, накопичення запасів, виробництво і передачу протипіхотних мін та про їх знищення. На відміну від України і багатьох інших країн, Росія цей документ не підписала. На Донбасі постійно виявляють протипіхотні міни.
Графічний роман у новелах «Перехрестя: дев’ять історій про війну та насилля», створений правозахисниками «Східноукраїнського центру громадських ініціатив» разом з партнерами з Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі» та ГО «Libereco – Партнерство за права людини», був презентований ще у 2017 році.
Зараз правозахисники вирішили зробити книгу доступною онлайн. В книзі через історії звичайних українців розповідається як складаються долі тих, кого війна зачепила безпосередньо.
Сім з них вже доступні для прочитання. Історії українською та російською мовою публікуються на сайті Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі» в розділі «Графічна новела», а також на Facebook сторінці організації.
На сайті Libereco публікуються історії перекладені англійською та німецькою мовами.
Якщо вам відома інформація про порушення прав людини в ході війни на Донбасі, будь ласка, повідомляйте про це через спеціальну захищену форму на нашому сайті. Без вашої письмової згоди Коаліція не буде публікувати або передавати отриманої інформації третім особам.
Впродовж 2023 року російські військовослужбовці продовжили здійснювати на території України ряд порушень норм МГП - умисні вбивства ...
Російські військовослужбовці на території України продовжують порушувати норми міжнародного права. Зокрема, впродовж 1 червня 2023 п...
З початку повномасштабного вторгнення РФ Східноукраїнський центр громадських ініціатив регулярно фіксує випадки умисних вбивств, нап...
(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г