У п'ятницю,11 березня, правозахисники Коаліції "Справедливість заради миру на Донбасі" презентували звіт "Ті, що пережили пекло" учням 10-х класів Приморського регіонального українсько-болгарського ліцею. Участь у заході також взяв колишній полонений Євген Шляхтін, який розповів ліцеїстам про те, що пережив у полоні терористів.
За словами координатора Коаліції Володимира Щербаченка, одне з фундаментальних прав людини - право на свободу від катувань - перестало існувати на Донбасі в тих населених пунктах, де до влади прийшли представники незаконних збройних формувань. У результаті сотні українців без жодних на те підстав опинилися в незаконних місцях несвободи і були піддані катуванням.
За будь-яких обставин люди, які перебувають у полоні, повинні мати доступ до води, харчування, світла і свіжого повітря, як того вимагають світові стандарти утримання в'язнів. Але те, як зараз утримують полонених на Донбасі, заперечує усі міжнародні норми."Зараз населення там безправне, адже на окупованих територіях не діє закон. Люди залишилися сам на сам з озброєними терористами. Щоб справедливе покарання злочинців, які катували людей на Донбасі, стало можливим, правозахисники документують скоєні злочини. Члени Коаліції опитали 160 людей - як цивільних, так і військових. Двоє опитаних жінок були вагітні, одна з них втратила в полоні дитину. Це дуже складні речі, про які треба говорити", - наголосив Володимир Щербаченко.
Участь у презентації також взяв Євген Шляхтін, колишній полонений та головний спеціаліст відділу внутрішньої політики та інформації Стахановської міської ради.Він розповів про нелюдські умови утримання та жорстоке поводження,яке пережив сам внаслідок своєї проукраїнської позиції.За словами Євгена Шляхтіна,особливо жорстокі бойовики не зважали на вік або стать, вони знущалися і з чоловіків, і з жінок.
На запитання, як потрібно діяти з людьми, які вчиняли подібні злочини, ліцеїсти відповідали по-різному. Звучали думки про те, що сепаратистам доведеться полюбити Україну, інакше їм тут не місце. Лунали також пропозиції справедливого покарання та навіть довічного ув'язнення бойовиків. Однак десятикласники ліцею висловили чітку позицію - вони проти амністії для всіх безвідносно до скоєних злочинів.
Презентація звіту відбувається в рамках проекту «Посилення інституційного розвитку Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі» через зміцнення внутрішніх та зовнішніх комунікацій». Захід проводиться завдяки фінансовій підтримці посольства Великої Британії в Україні в рамках реалізації проекту «Українська миротворча школа».
5 квітня в м.Канів, Черкаська область у приміщенні Міського будинку культури Східноукраїнський центр громадських ініціатив презенту...
5 квітня о 13:00 в м.Канів, Черкаська область у приміщенні Міського будинку культури (вул. Кошового, 1) Східноукраїнський центр гром...
18-19 березня в столиці Болгарії, м.Софія в просторі «Український вулик» та Софійському університеті Святого Климента Охридського пр...
(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г