8 лютого у Сєвєродонецьку та Лисичанську Луганської області пройшли презентації звіту правозахисної Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі». Видання «Ті, що пережили пекло» складається з цифр, фактів, фотографій та фрагментів розповідей людей, які утримувалися у тюрмах на окупованих територіях і зазнавали тортур.
Правозахисники Володимир Щербаченко і Валерій Новиков розповіли про нелюдські умови, в яких утримуються ув’язнені: у холодних, невентильованих підвалах, у брудних ямах або навіть у клітках для тварин. Нерідко бранці позбавлені доступу до їжі та питної води, їм не надається невідкладна медична допомога. Багато людей досі знаходяться у полоні.
«Я думаю, що пізнав пекло у моєму житті» - перші слова звільненого з полону волонтера, кадри з яким відкривають 18-хвилинний документальний фільм, що також презентувався на заході.
Після показу фільму колишні бранці підвалів «ЛНР» поділилися своїми історіями. Волонтерка Вікторія Кононова разом зі своїм чоловіком провела у незаконному ув’язненні 98 днів. Подружжя катував особисто так званий міністр сільського господарства «ЛНР» Сергій Литвин.
Голова місцевого осередку однієї із українських політичних партій Сергій Самарський пробув у полоні чотири доби, і за цей час бойовики десятки разів «гралися» із ним у «руську рулетку», цілячись у живіт чи голову. «Нас вишиковували вздовж стіни, казали, що розстріляють із автоматів. Це були погрози та спроби зламати психологічно», - сказав він, додавши, що звертався до правоохоронних органів України, та це не дало жодного результату.
Лідер мусульманської громади Луганська, політолог Сейфулла Рашидов, який під загрозою арешту залишив рідний Луганськ, наголосив на необхідності досліджувати порушення прав людини по обидва боки лінії розмежування. На думку луганського вченого, саме такий підхід забезпечить розвиток в Україні демократичного суспільства та довіру до нашої країни з боку європейської спільноти. Учасники дискусії погодилися з цим, зауваживши, що ситуація на окупованих територіях відрізняється тотальним характером порушень і тим, що на неконтрольованих урядом територіях жертви позбавлені будь-яких правових засобів на захист своїх прав.
Презентація звіту відбулася в рамках проекту «Продукти діяльності коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі» для мешканців зони конфлікту». Проведення заходу стало можливим дякуючи фінансовій підтримці Міжнародного фонду «Відродження» за програмною ініціативою «Права людини та правосуддя» та посольства Великої Британії в Україні в рамках проекту «Українська миротворча школа».
5 квітня в м.Канів, Черкаська область у приміщенні Міського будинку культури Східноукраїнський центр громадських ініціатив презенту...
5 квітня о 13:00 в м.Канів, Черкаська область у приміщенні Міського будинку культури (вул. Кошового, 1) Східноукраїнський центр гром...
18-19 березня в столиці Болгарії, м.Софія в просторі «Український вулик» та Софійському університеті Святого Климента Охридського пр...
(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г