Звіт за результатами дослідження впливу негативних наслідків збройного конфлікту на життєдіяльність громади Торецька
ЗавантажитиСам на сам з війною: вплив збройного конфлікту на дотримання прав людей похилого віку
Цей звіт підготовлений за результатами моніторингового дослідження з метою аналізу впливу збройного конфлікту на реалізацію соціальних прав одиноких осіб похилого віку, що потребують постійного стороннього догляду, які проживають на підконтрольній українському уряду території Донецької та Луганської областей, в тому числі, поблизу лінії розмежування.
ЗавантажитиТест на виживання: житлово-комунальні будні цивільного населення в зоні конфлікту
Звіт за результатами моніторингу застосування у збройному конфлікті на сході України засобів і методів, заборонених міжнародними договорами щодо об’єктів інфраструктури і комунікацій, необхідних для виживання цивільного населення. Текст звіту за посиланням: https://docs.wixstatic.com/ugd/ed94bc_ec11a27309894f7fb210cb1591015978.pdf
Навчання на лінії вогню: доступ до освіти у прифронтовій зоні
Дослідження 2017/2018 навчального року і особенності функціонування шкіл у населенних пунктах, розташованих в 15-кілометровій зоні вздовж лінії зіткнення.
Доповідь про втрати цивільного населення
Харківська правозахисна група пропонує увазі читача доповідь про результати дослідження наслідків воєнного конфлікту для цивільного населення та цивільних об’єктів на території, де у 2014–2015 рр. проходили бойові дії, та вздовж лінії зіткнення між непідконтрольними та контрольованими урядом територіями.
ЗавантажитиПРАВА ПОЗБАВЛЕНИХ ВОЛІ, ЯКІ УТРИМУЮТЬСЯ ПІД ВАРТОЮ В ОРДЛО
Публікація присвячена становищу в’язнів, які перебувають під вартою на непідконтрольних уряду територіях Донецької та Луганської областей та були позбавлені свободи ще до початку збройного конфлікту. У доповіді аналізуються правовий статус та умови тримання в’язнів в ОРДЛО, порушення фундаментальних прав цієї категорії населення в ОРДЛО, розглядається проблема переведення в’язнів в установи на контрольованій урядом території, повідомляється про правову допомогу, надану окремим в’язням. Надаються рекомендації з метою покращення ситуації.
ЗавантажитиПравосуддя на сході України в умовах збройної агресії Російської Федерації: аналітичний звіт
Звіт за результатами дослідження спроможності судової системи забезпечувати правосуддя в умовах збройного конфлікту на сході України
ЗавантажитиВтрати цивільного населення внаслідок воєнного конфлікту на Сході України (2014-2018 рр.)
Попередня доповідь в рамках проекту «Моніторинг, документування порушень та захист прав цивільного населення, постраждалого від війни на Сході України»
ЗавантажитиЗвіт за результатами документування фактів порушень прав людини в окремих районах Донецької та Луганської областей
ЗавантажитиЗаборонена мішень: медичні заклади під обстрілами
Звіт за результатами моніторингу фактів застосування заборонених міжнародним правом методів та засобів ведення війни щодо цивільних закладів охорони здоров’я під час збройного конфлікту на Сході України.
ЗавантажитиВосток-SOS: Огляд ситуації в окремих районах Донецької і Луганської областей, січень 2017 (рос.)
У січні 2017 року районах Луганської та Донецької областей, контрольованих збройними формуваннями так званих «ЛНР» і «ДНР», було виявлено чергові факти порушень прав людини: незаконні затримання проукраїнськи налаштованих громадян і винесення вироку затриманим, перешкоджання діяльності міжнародних організацій, використання в пропагандистських заходах школярів і студентів, створення паралельної правової системи - всі ті порушення прав і свобод, які стали для людей, які проживають на території так званих «республік», повсякденністю.
ЗавантажитиВосток-SOS: Огляд ситуації в окремих районах Донецької і Луганської областей, грудень 2016 (рос.)
У грудні 2016 року в районах Луганської та Донецької областей, контрольованих збройними формуваннями «Л/ДНР», виявлені чергові факти порушень прав людини: незаконні затримання проукраїнськи налаштованих громадян, використання в пропагандистських заходах школярів і студентів, створення паралельної правової системи - ті порушення прав і свобод людей, які проживають на території так званих «республік», які стали для них повсякденністю.
ЗавантажитиВосток-SOS: Огляд ситуації в окремих районах Донецької і Луганської областей, листопад 2016 (рос.)
У листопаді 2016 року на територіях Луганської та Донецької областей, підконтрольних незаконним збройним формуванням так званих «Луганській народній республіці» і «Донецькій народній республіці», спостерігався спалах порушень прав людини: чергові арешти і винесення «вироків», перешкоджання діяльності міжнародних гуманітарних організацій, порушення права власності, порушення свободи зібрань, примус до участі в «патріотичних» і «соціальних» акціях - далеко неповний список попрання прав і свобод громадян.
ЗавантажитиВосток-SOS: Огляд ситуації в окремих районах Донецької і Луганської областей, жовтень 2016 (рос.)
У жовтні 2016 року в непідконтрольних районах Луганської та Донецької областей спостерігався сплеск порушень прав людини: низка затримань цивільних осіб, прийняття законів, що порушують майнові права громадян, залучення школярів і студентів для участі в пропагандистських мітингах. Це далеко не повний список зафіксованих попрання прав і свобод особистості.
ЗавантажитиНасильство в зоні конфлікту в східній Україні (рос.)
Звіт міжнародної моніторингової групи за результатами проведення моніторингової місії 17–23 жовтня на території Луганської і Донецької областей.
ЗавантажитиЦентр громадянських свобод: "Порушення прав ЛГБТ в Криму і Донбасі" (рос)
"Порушення прав ЛГБТ в Криму і Донбасі: проблема гомофобії на територіях, непідконтрольних Україні". Правозахисний звіт АДЦ "Меморіал" за підтримки Центру Громадянських свобод. Звіт російською мовою.
ЗавантажитиЦГС: "У пошуках справедливості"
Розслідування злочинів, пов’язаних із порушенням права на життя, права на свободу та особисту недоторканість, свободу від тортур, вчинених у зоні АТО: недоліки роботи слідчих органів та рекомендації правозахисників.
ЗавантажитиЗвіт про дотримання права на справедливий суд на сході України, включно із територією, тимчасово непідконтрольною українському уряду.
ЗавантажитиУГСПЛ: Дитинство під прицілом. Права дитини в умовах збройного конфлікту на сході України
Видання присвячене комплексному аналізу стану дотримання прав дитини у ситуації збройного конфлікту на Сході України. Розкрито процес становлення міжнародного права у сфері прав дитини. Проаналізовано Європейські правові стандарти та правові механізми у сфері захисту дітей. Досліджено особливості правового та судового захисту прав дітей в умовах збройного конфлікту в Україні. Розглянуто проблемні питання дотримання прав дитини під час збройного конфлікту на Сході України.
ЗавантажитиУГСПЛ: Приглушені голоси. Право на свободу слова в умовах збройного конфлікту на сході України
Видання присвячене комплексному аналізу стану дотримання свободи слова в ситуації збройного конфлікту на сході України. Досліджено право на свободу вираження поглядів у документах міжнародних організацій. Здійснено аналіз практики Європейського суду з прав людини стосовно дотримання прав журналістів. Розкрита специфіка відображення міжнародних стандартів щодо захисту прав журналістів у законодавстві та судовій практиці України. Розглянуті проблемні питання реалізації права на свободу вираження поглядів в ситуації збройного конфлікту на Сході України.
ЗавантажитиПро правозахисну місію на Донбасі
Харківська правозахисна група (далі ХПГ) спільно з німецькою неурядовою організацією «Європейський обмін» за участю представників неурядових організацій Російської Федерації та Німеччини за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини здійснила міжнародну місію з метою моніторингу дотримання прав людини в Донецькій і Луганській областей на територіях, які були повернуті під контроль української влади.
ЗавантажитиЗвіт підготовано Центром Громадянських Свобод та Міжнародним партнерством за права людини у рамках платформи “Громадянська солідарність”.
ЗавантажитиЦГС, ЛПГ: "Повідомлення КЛДЖ" (англ.)
Повідомлення Центру громадянських свобод, Луганської правозахисної групи та Центру інформації про права людини Комітетові з ліквідації дискримінації щодо жінок щодо порушень, вчинених Російською Федерацією на частинах Донецької та Луганської областей України, контрольованих антиурядовими озброєними угрупованнями, що перебувають під контролем Російської Федерації.
ЗавантажитиЦГС, УГСПЛ: «Котел» для мирних мешканців
Перешкоджання евакуації мирного населення під час збройного конфлікту в Донецькій та Луганській областях. Звіт підготовлений Центром Громадянських Свобод та Українською Гельсінською спілкою з прав людини під егідою Коаліції громадських організацій та ініціатив «Справедливість заради миру на Донбасі»
ЗавантажитиХПГ: Права людини в Україні в 2015 р.
ХПГ: Права людини в Україні в 2015 р.: основні тенденції Підготовлено Євгеном Захаровим, директором ХПГ.
ЗавантажитиЗвіт за результатами візиту моніторингової групи Центру Громадянських Свобод до Сєверодонецька, Лисичанська та Рубіжного протягом 6-11 грудня 2014 року. Публікація підготовлена в рамках проекту «Демократизація, права людини і розвиток громадянського суспільства», який виконується Програмою розвитку ООН Україні та фінансується міністерством закордонних справ Данії протягом 2013-2016 років.
ЗавантажитиЗвіт за результатами моніторингового візиту щодо стану дотримання прав дітей в державних установах, навчальних закладах Донецької та Луганської областей (за підтримки громадської спілки «Українська Гельсінська спілка з прав людини» в рамках проекту USAID «Права людини в дії»).
ЗавантажитиУГСПЛ: Доповідь правозахисних організацій "Права людини в Україні – 2014"
У книзі розглядається стан з правами людини в Україні у 2014 р., досліджений різними правозахисними неурядовими організаціями та фахівцями у цій сфері. Кожен розділ книги містить аналіз порушень того чи іншого права в 2014 році. У доповіді також аналізується чинне законодавство, що сприяє порушенням прав і свобод, а також законопроекти, що можуть змінити ситуацію. За підсумками дослідження надаються рекомендації для усунення порушень прав людини та основоположних свобод і поліпшення ситуації в цілому.
ЗавантажитиУГСПЛ: "Умови збройного конфлікту та права людини. Права військовослужбовців"
Розділ підготовлений К. Гайдей, юристом громадської організації «ДЕСЯТЕ КВІТНЯ» та Є. Григоренко, доцентом кафедри державно-правових дисциплін юридичного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна
ЗавантажитиЦентр громадянських свобод: звіт "Заради імені одного"
Пошук безвісті зниклих та ідентифікація невпізнаних жертв збройного конфлікту в Донецькій та Луганській областях
ЗавантажитиУГСПЛ: "Проблеми насильства за ознакою статі в зоні конфлікту"
Аспекти, що підлягали оцінці/завдання у сфері безпеки жінок на тимчасово непідконтрольній території: - Злочини проти статевої недоторканості (домагання, акти насильства); - Насильницьке утримання/захоплення; - Використання жінок/торгівля жінками з метою сексуальної експлуатації; - Жорстоке поводження з затриманими жінками; - Використання жінок та дітей у якості «живих щитів» чи «прикриття» при проведенні бойових дій.
ЗавантажитиВосток-SOS: Положение гражданского населения в отдельных районах донецкой и луганской областей
Звіт підготовано в рамках проекту «Європейська підтримка ефективного моніторингу прав людини в Східній Україні», який реалізується за підтримки Міністерства закордонних справ Федеративної республіки Німеччина. Всього 2015 р. було проведено три моніторингові виїзди, присвячені становищу цивільного населення в окремих районах Донецької і Луганської областей, для кожного виїзду формувалася своя міжнародна моніторингова група, і за підсумками кожної поїздки було підготовленано самостійний звіт. Представлений звіт є результатом другої моніторингової місії, що проходила на окремих територіях Луганської області, розташованих у безпосередній близькості від лінії розмежування.
ЗавантажитиДоповідь підготовлена експертами Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Українського інституту стратегій глобального розвитку і адаптації: Гнатовський Микола Миколайович – кандидат юридичних наук, доцент, доцент кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Президент Європейського комітету з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню; Кориневич Антон Олександрович – кандидат юридичних наук, асистент кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка; Лисенко Олена Миколаївна – кандидат юридичних наук, доцент, доцент кафедри порівняльного і європейського права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Погляди, висловлені у цьому дослідженні, належать лише його авторам і можуть не збігатися з поглядами будь-яких установ чи організацій, з якими пов’язані автори.
Завантажити“Моніторинг порушень прав людини мирних жителів міста Сватове (руйнування міської інфраструктури, тілесні ушкодження) внаслідок порушення правил зберігання боєприпасів” (м. Сватове, Луганська область) Мета візиту: збір інформації про реальні руйнування і постраждалих мирних жителях (документування наслідків вибуху складів з боєприпасами). Місце проведення: м. Сватове, Луганська область Дата проведення: 3-7 листопада 2015 року Склад групи: Юлія Красій, Олексій Біда Завдання: Опитати постраждалих в наслідок вибуху складів з боєприпасами. Задокументувати реальні руйнування міської інфраструктури.
Завантажити5 квітня в м.Канів, Черкаська область у приміщенні Міського будинку культури Східноукраїнський центр громадських ініціатив презенту...
5 квітня о 13:00 в м.Канів, Черкаська область у приміщенні Міського будинку культури (вул. Кошового, 1) Східноукраїнський центр гром...
18-19 березня в столиці Болгарії, м.Софія в просторі «Український вулик» та Софійському університеті Святого Климента Охридського пр...
(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г