Дослідження презентує консолідовані дані щодо сприйняття безпеки та очікування громадськості як в обласних центрах, так і в малих містах та селах.
ЗавантажитиНе приватна справа: домашнє і сексуальне насильство щодо жінок на сході України
Гендерно зумовлене насильство є серйозною проблемою, що стосується життів багатьох людей в Україні, проте непропорційно впливає на жінок та дівчат. Гендерна нерівність, культурні та суспільні норми, а також прогалини у захисті та відсутність адекватної реакції влади — все це сприяє високому рівню гендерно зумовленого насильства в країні. У звіті йдеться про гендерно зумовлене насильство щодо жінок в Донецькій і Луганській областях, зокрема про те, як конфлікт загострює проблему домашнього насильства щодо жінок, а також про сексуальне насильство щодо жінок із боку військовослужбовців.
МППЛ: "Боротьба з безкарністю в Східній Україні"
Англомовний звіт підготовлено Міжнародним партнерством з прав людини у рамках платформи "Громадянська солідарність"
ЗавантажитиЗвіт Управління Верховного комісара ООН з прав людини щодо ситуації з правами людини в Україні
Моніторинговою місією ООН з прав людини 19 березня 2018 року було презентовано звіт про ситуацію з порушенням прав людини в Україні. У звіті охоплено період із 16 листопада 2017 року по 15 лютого 2018 року. Автори дослідження надали факти системного порушення прав людини в Україні і закликають притягнути винних в скоєнні порушень до відповідальності за їхні дії і забезпечити правосуддя для жертв.
ЗавантажитиРизик залучення підлітків у військові дії в Україні: ситуаційний аналіз та рекомендації (рос)
Ситуаційний аналіз та рекомендації розроблені організацією DRC щодо ризиків залучення учнів професійно-технічних навчальних закладів Донецької області, що знаходяться поблизу зони конфлікту, до військових сил та/чи угруповань.
ЗавантажитиЗвіт Нілса Муйжнієкса про візит в Україну 21–26 березня 2016 року
Звіт комісара Ради Європи з прав людини Нілса Муйжнієкса про візит в Україну в березні 2016 року (англійською мовою)
ЗавантажитиДослідження висвітлює результати моніторингу стану дотримання прав людини у сфері доступу до правосуддя внутрішньо переміщених осіб і жителів тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей. Внаслідок збройного конфлікту значна частина території Луганської і Донецької областей набула статусу тимчасово окупованої, а українське правосуддя перестало там функціонувати. У звіті проаналізовано дотримання стандартів права на справедливий суд в частині територіального і фінансового доступу до правосуддя внутрішньо переміщених осіб і жителів тимчасово окупованих територій, а також національне законодавство України. Моніторингова діяльність проводилась в рамках менторської програми для українських правозахисників за фінансової підтримки ОБСЄ/БДІПЛ. Погляди та інформація, викладені у цьому звіті, можуть не відображати політику і позицію БДІПЛ.
ЗавантажитиAmnesty International: "Тебе не існує"
Звіт про свавільні затримання, насильницькі зникнення та тортури на сході України
ЗавантажитиДоповідь щодо ситуації з правами людини в Україні 16 травня – 15 серпня 2016 р.
Доповідь Управління Верховного комісара Організації Об’єднаних Націй з прав людини
ЗавантажитиДоповідь ґрунтується на польовому дослідженні, проведеному в Україні у червні–жовтні 2016 року на територіях, прилеглих до лінії розмежування.
ЗавантажитиДоповідь щодо ситуації з правами людини в Україні 16 травня – 15 серпня 2016 р.
Доповідь Управління Верховного комісара Організації Об’єднаних Націй з прав людини
ЗавантажитиАналіз Global rights compliance призначено для широкого кола зацікавлених сторін: прокурорів, працівників органів безпеки, а також інших державних органів, що здійснюють досудове розслідування, співробітників Міністерства закордонних справ, Міністерства юстиції, Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб та інших державних органів, які опікуються питаннями окупації та представляють інтереси України на міжнародній арені. Крім того, він стане в пригоді законотворцям. Також аналіз буде цікавим для представників громадянського суспільства.
ЗавантажитиСексуальне насильство, пов’язане з конфліктом в Україні
Доповідь, яка охоплює період з 14 березня 2014 року по 31 січня 2017 року, була підготовлена Моніторинговою місією ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ), яка була розміщена Управлінням ООН з прав людини в березні 2014 року на запрошення Уряду України.
ЗавантажитиРосійськомовний звіт про ситуацію з правом на соціальний захист цивільних осіб, які отримали інвалідність внаслідок військових дій на Донбасі
ЗавантажитиЩодо ситуації з правами людини в Україні (2)
Ця доповідь ґрунтується на висновках Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ) за період з 2 квітня по 6 травня 2014 р. Вона є продовженням першої доповіді про ситуацію в сфері прав людини в Україні, випущеної Управлінням Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ ООН) 15 квітня 2014 р.
ЗавантажитиAmnesty International: "Зломлені тіла"
Доповідь Amnesty International "Зломлені тіла. Тортури та позасудові страти на Сході України"
ЗавантажитиРічна доповідь Amnesty International 2015/2016
Англомовний звіт про права людини у світі та в Україні (с. 378)
ЗавантажитиПрава людини. Факти та цифри за 2015 рік
Інфографіка про стан прав людини за результатами звіту Amnesty International 2015
ЗавантажитиЩодо ситуації з правами людини в Україні (1)
Протягом березня 2014 року ASG Іван Симонович відвідав Україну двічі, і відвідав Бахчисарай, Київ, Харків, Львів, Севастополь і Сімферополь, де зустрівся з представниками центральної та місцевих органів влади, омбудсменом, громадянським суспільством та іншими делегатами, а також жертвами порушень прав людини. Ця доповідь заснована на його висновках, а також опирається на роботу новоствореної Місії зі спостереження з прав людини Організації Об'єднаних Націй в Україні (HRM).
ЗавантажитиУ цьому звіті представлено загальний огляд Спеціальній місії зі спостереження в Україні (SMM), її основні напрямки діяльності і останні новини станом на 10 лютого 2016 року.
ЗавантажитиУ цьому звіті представлено загальний огляд Спеціальній місії зі спостереження в Україні (SMM), її основні напрямки діяльності і останні новини станом на 27 січня 2016 року.
ЗавантажитиStatus Report as of 13 January 2016
This report presents a general overview of the Special Monitoring Mission to Ukraine (SMM), its main activities and latest news as of 13 January 2016.
ЗавантажитиСпостереження щодо колишніх бюджетних установ
Тематичний звіт ОБСЄ "Спостереження щодо колишніх бюджетних установ у Донецькій та Луганській областях"
ЗавантажитиПеретин лінії зіткнення через контрольні пункти в’їзду-виїзду: серпневий моніторинг
Цей звіт містить інформацію, зібрану протягом серпня Благодійним Фондом «Право на захист» в рамках опитування на п’яти контрольних пунктах в’їзду-виїзду (КПВВ) на неконтрольовані Урядом України території (НКУУТ), що регулярно проводиться з червня 2017 року. КПВВ розташовані у Донецькій («Майорське», «Мар’їнка», «Гнутове» та «Новотроїцьке») та Луганській («Станиця Луганська») областях. Опитування є частиною моніторингу порушення прав населення, що постраждало від конфлікту, та проводиться у рамках проекту «Адвокація, захист та правова допомога внутрішньо переміщеним особам України», що реалізується БФ «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR).
ЗавантажитиДоповідь щодо ситуації з правами людини в Україні 16 травня – 15 серпня 2018 року
У звітному періоді було зафіксовано збільшення на 30 відсотків кількості жертв серед цивільного населення, пов’язаних із конфліктом – 12 загиблих і 93 поранених**. Більшість випадків було зареєстровано у травні-червні, тоді як у липні-серпні, під час «хлібного перемир’я», спостерігалося затишшя. Таке затишшя, однак, не приносить полегшення цивільним особам, які живуть у зоні конфлікту. Навпаки, нестабільна ситуація зміцнює атмосферу незахищеності та тривоги.
ЗавантажитиМетою цього аналітичного огляду є дослідити процес формування судової практики щодо окресленого питання, зокрема, розвиток правових позицій українських судів за 2014-2018 рр. з урахуванням законодавчих змін, а також виокремити основні проблеми, з якими зіштовхуються позивачі та українські суди при розгляді позовів щодо компенсації.
ЗавантажитиДоповідь щодо ситуації з правами людини в Україні 16 травня – 15 серпня 2019 року
Це двадцять сьома доповідь Управління Верховного комісара Організації Об’єднаних Націй з прав людини (УВКПЛ) щодо ситуації з правами людини в Україні охоплює період з 16 травня до 15 серпня 2019 року. Вона підготовлена за результатами роботи Моніторингової місії Організації Об’єднаних Націй з прав людини в Україні (ММПЛУ).
ЗавантажитиДоповідь щодо ситуації з правами людини в Україні 16 серпня – 15 листопада 2019 року
Ця двадцять восьма доповідь Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) щодо ситуації з правами людини в Україні охоплює період з 16 серпня до 15 листопада 2019 року. Вона підготовлена за результатами роботи Моніторингової місії Організації Об'єднаних Націй з прав людини в Україні (ММПЛУ).
ЗавантажитиДоповідь щодо ситуації з правами людини в Україні 16 листопада 2019 - 15 лютого 2020
Ця двадцять дев’ята доповідь Управління Верховного Комісара Організації Об’єднаних Націй з прав людини (УВКПЛ) щодо ситуації з правами людини в Україні охоплює період з 16 листопада 2019 року до 15 лютого 2020 року. Вона підготовлена за результатами роботи Моніторингової місії Організації Об'єднаних Націй з прав людини в Україні (ММПЛУ).
ЗавантажитиМоніторинг КПВВ «Зайцеве» і «Новотроїцьке»
Цей звіт з рекомендаціями підготовлений на основі моніторингу ситуації на двох контрольних пунктах в’їзду-виїзду в Донецькій області, «Зайцеве» і «Новотроїцьке», з вересня 2015 по лютий 2016 року. Моніторинг здійснювався спостерігачами громадської організації «Фундація.101» в партнерстві з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини та Донецькою обласною військово-цивільною адміністрацією.
ЗавантажитиГуманітарні проблеми людей, захоплених під час війни в Україні (англ.)
У цьому звіті дається оцінка реалізації одного з основоположних пунктів Мінських домовленостей про обмін ув'язненими і звільнення заручників та осіб, незаконно затриманих під час війни в Україні. У ньому подано рекомендації, адресовані всім сторонам конфлікту, щоб прискорити цей процес відповідно до міжнародних зобов'язань. Звіт також закликає Російську Федерацію звільнити всіх українських в'язнів, які були захоплені і ув'язнені в Російській Федерації, а також в окупованому Криму через політично вмотивовані звинувачення.
ЗавантажитиПро доповідь Amnesty International і Human Rights Watch (AI-HRW) (рос.)
Аналіз доповіді Amnesty International і Human Rights Watch (AI-HRW) "Вас не існує". Підготовлено правозахисною організацією "Донецький Меморіал"
ЗавантажитиВплив конфлікту на навчальні заклади та доступ дітей до освіти на сході України.
У звіті викладені основні результати моніторингу, що проводився ОБСЄ СММ у січні 2015 року - березні 2020 року, та проблеми, пов’язані з пошкодженням навчальних закладів, військовою присутністю, ризиками у сфері безпеки, а також фізичним та психологічним добробутом дітей та освітян.
ЗавантажитиПРООН: Безпека та правосуддя в Україні: бачення трьох областей, 2017 рік
Ця публікація була підготовлена в межах проекту ПРООН “Верховенство права та правосуддя на рівні громад у районах України, постраждалих від конфлікту” за фінансової підтримки Посольства Королівства Нідерланди в Україні.
ЗавантажитиЗвіт Комісії США з міжнародної релігійної свободи щодо Росії (рос.)
У звіті USCIRF вперше зарахували Росію до найжорстокішим порушників релігійної свободи у світі, зокрема через її дій в тимчасово окупованих Криму та на Донбасі.
ЗавантажитиПЕРЕТИН ЛІНІЇ ЗІТКНЕННЯ ЧЕРЕЗ КОНТРОЛЬНІ ПУНКТИ В’ЇЗДУ-ВИЇЗДУ
Моніторинговий звіт містить інформацію за лютий, зібрану Благодійним фондом «Право на захист» в рамках опитування на п’яти контрольних пунктах в’їзду-виїзду (КПВВ) на неконтрольовані урядом України території (НКУУТ), що регулярно проводиться з червня 2017 року
ЗавантажитиФінансування тероризму та расова дискримінація в Україні (англ.)
Позов України проти Російської Федерації до Міжнародного суду.
ЗавантажитиДослідження медичного забезпечення в АТО: Україна
Короткий аналіз: “100 метрів” зима 2016-2017
ЗавантажитиМоніторинговий звіт “Перетин лінії зіткнення через КПВВ" Лютий 2018
Звіт вивчає причини та проблеми осіб, які подорожують між неконтрольованими Урядом України територіями (НКУУТ) і територіями, контрольованими Урядом України (КУУТ), а також умови та ризики, пов’язані з перетином лінії зіткнення через КПВВ.
ЗавантажитиОгляд законодавства від УВКБ ООН
Огляд законодавчих змін, що стосуються внутрішнього переміщення, підготовлений УВКБ ООН за вересень 2018 року
ЗавантажитиПро дотримання прав людини в Україні 2014
Звіт бюро з питань демократії, прав людини і трудових відносин Державного Департаменту США про стан дотримання прав людини в країнах світу за 2014 рік
ЗавантажитиДоступ до правосуддя в контексті конфлікту
Тематичний звіт ОБСЄ "Доступ до правосуддя в контексті конфлікту в Україні "
ЗавантажитиГромадянське суспільство та конфлікт в Україні
Тематичний ОБСЄ "Громадянське суспільство та конфлікт в Україні"
ЗавантажитиМоніторинговий звіт “Перетин лінії зіткнення через КПВВ" Липень 2018
Звіт вивчає причини та проблеми осіб, які подорожують між неконтрольованими Урядом України територіями (НКУУТ) і територіями, контрольованими Урядом України (КУУТ), а також умови та ризики, пов’язані з перетином лінії зіткнення через КПВВ.
ЗавантажитиДоступ до води в охоплених конфліктом районах
Тематичний звіт ОБСЄ "Доступ до води в охоплених конфліктом районах Донецької та Луганської областей"
ЗавантажитиЩодо ситуації з правами людини в Україні (10)
Це десята доповідь Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) щодо ситуації з правами людини в Україні. Інформація, викладена у ній, ґрунтується на результатах роботи Місії ООН з прав людини в Україні (МПЛУ). Вона покриває період із 16 лютого по 15 травня 2015 р.
ЗавантажитиЩодо ситуації з правами людини в Україні (8)
Це восьма щомісячна доповідь Управління Верховного комісара ООН з прав людини щодо ситуації з правами людини в Україні. Інформація, викладена у ній, ґрунтується на результатах роботи Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ), та стосується періоду з 1 до 30 листопада 2014 р. У ній йдеться про подальше погіршення ситуації у сфері захисту прав людини у східних областях України та в Криму. Повна зупинка дії закону та порядку, а також насильство і збройна боротьба у східних регіонах, що загострюється у зв’язку із переміщенням сучасного важкого озброєння та бойовиків з інших країн, у тому числі з Російської Федерації, протягом останніх восьми місяців мали безпосередній вплив на стан забезпечення усіх основних прав людини, включаючи право місцевих жителів на безпеку, свободу та благополуччя.
ЗавантажитиЩодо ситуації з правами людини в Україні (7)
Це сьома доповідь Управління Верховного комісара ООН з прав людини щодо ситуації з правами людини в Україні, що заснована на результатах роботи Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ). Вона охоплює період з 17 вересня до 31 жовтня 2014 р.
ЗавантажитиЩодо ситуації з правами людини в Україні (6)
Це шоста щомісячна доповідь Управління Верховного комісара ООН з прав людини щодо ситуації з правами людини в Україні. Інформація, викладена у ній, ґрунтується на результатах роботи Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ). Наведена у доповіді інформація стосуються періоду з 18 серпня до 16 вересня 2014 р.
ЗавантажитиЩодо ситуації з правами людини в Україні (5)
Інтенсивні неперервні бої, які стали результатом тривалого жорстокого протистояння між озброєними групами та силами операції (із забезпечення безпеки, яку проводить український Уряд, значно вплинули на ситуацію з правами людини та гуманітарну ситуацію у Східній Україні загалом протягом останніх місяців. За статистикою, щодня у результаті вбивств гине в середньому 36 людей. Кількість жертв збільшилась більш ніж у два рази з часу, коли було представлено попередню доповідь (близько місяця тому). Станом на 17 серпня загальна кількість убитих (цивільних осіб, військових і деяких членів озброєних груп) становить як мінімум 2,220 (з початку бойових дій у середині квітня) Щонайменше 5,956 людей було поранено.
ЗавантажитиЩодо ситуації з правами людини в Україні (4)
Продовження загострення ситуації з дотриманням прав людини в східному регіоні України, стрімка ескалація бойових дій і зростання впливу на іншу частину країни стали основними тенденціями в розвитку подій протягом останнього місяця.
ЗавантажитиЩодо ситуації з правами людини в Україні (3)
Ця доповідь ґрунтується на висновках Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ) за період з 7 травня по 7 червня 2014 р. Вона є продовженням двох доповідей про ситуацію в сфері прав людини в Україні, випущених Управлінням Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ ООН) 15 квітня та 16 травня 2014 р.
ЗавантажитиДоповідь ООН висвітлює порушення прав людини, вчинені в контексті кримінальних справ, пов’язаних із конфліктами на сході України та у Криму
ЗавантажитиЩодо ситуації з правами людини в Україні (12)
Це дванадцята доповідь Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) щодо ситуації з правами людини в Україні, підготовлена за результатами роботи Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ). Вона охоплює період з 16 серпня по 15 листопада 2015 року.
ЗавантажитиЩодо ситуації з правами людини в Україні (11)
Це одинадцята доповідь Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) щодо ситуації з правами людини в Україні, підготована за результатами роботи Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ). Вона охоплює період з 16 травня по 15 серпня 2015 року.
ЗавантажитиЩодо ситуації з правами людини в Україні (9)
Це дев’ята щомісячна доповідь Управління Верховного комісара ООН з прав людини щодо ситуації з правами людини в Україні. Інформація, викладена у ній, ґрунтується на результатах роботи Місії ООН з прав людини в Україні (МПЛУ). Доповідь охоплює період з 1 грудня 2014 р. по 15 лютого 2015 р. У ній йдеться про появу нових значних проблем у сфері захисту прав людини у східних областях України, в Автономній республіці Крим (далі згадується як Крим), а також в інших частинах країни. Вона розглядає ситуацію у сфері забезпечення прав людини усіх категорій населення, що постраждали від поточних військових та політичних подій, включаючи внутрішньо переміщених осіб та інші вразливі групи.
ЗавантажитиЗахист мирного населення та свобода пересування
Тематичний звіт ОБСЄ "Захист мирного населення та свобода пересування в Донецькій і Луганській областях"
ЗавантажитиВплив кризи в України на західні регіони
Тематичний звіт ОБСЄ "Вплив кризи в України на її західні регіони" (англійською мовою)
ЗавантажитиВнутрішньо переміщені особи в Україні
Тематичний звіт ОБСЄ "Внутрішньо переміщені особи в Україні" (англійською мовою)
ЗавантажитиУ цьому звіті представлено загальний огляд Спеціальній місії зі спостереження в Україні (SMM), її основні напрямки діяльності і останні новини станом на 24 лютого 2016 року.
ЗавантажитиІсторії, написані кров'ю: Свідчення осіб, які побували в полоні на Сході України
Видання є результатом реалізації проекту «Моніторинг дотримання гарантій заборони тортур щодо осіб, які потрапили в полон під час антитерористичної операції на Сході України» здійсненого протягом лютого-листопада 2016 року ГО «Центр правових та політичних досліджень «СІМ» у партнерстві з ГО «Правозахисна Група «СІЧ».
ЗавантажитиДоповідь щодо ситуації з правами людини в Україні 16 лютого – 15 травня 2018 року
КИЇВ (20 червня 2018 р.) – Значущого прогресу в ситуації з правами людини у зоні конфлікту та інших регіонах України не спостерігається, зазначено у доповіді, опублікованій сьогодні Моніторинговою місією ООН з прав людини в Україні. Доповідь охоплює період із 16 лютого до 15 травня 2018 року і базується на 201 випадку порушень та ущемлень прав людини, що були задокументовані в цей проміжок часу. Упродовж звітного періоду Моніторингова місія ООН з прав людини задокументувала 201 випадок порушень та ущемлень прав людини, що становить майже однакову кількість у порівнянні з попереднім звітнім періодом, коли було задокументовано 205 випадків. Уряд України несе відповідальність за 61 відсоток порушень, а самопроголошена «Донецька народна республіка» та самопроголошена «Луганська народна республіка» – за 17 відсотків порушень. Російська Федерація відповідальна за 22 відсотки задокументованих порушень, які сталися в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь.
ЗавантажитиЗбройний конфлікт на сході України: відображення в українських судах
Звіт за результатом моніторингу судових процесів у судах, дотичних до зони проведення АТО, а також в інших судах у справах, пов’язаних зі збройним конфліктом на Сході України та матеріально-технічного стану будівель, забезпечення адміністративної роботи судів Луганської та Донецької областей».
Завантажити5 квітня в м.Канів, Черкаська область у приміщенні Міського будинку культури Східноукраїнський центр громадських ініціатив презенту...
5 квітня о 13:00 в м.Канів, Черкаська область у приміщенні Міського будинку культури (вул. Кошового, 1) Східноукраїнський центр гром...
18-19 березня в столиці Болгарії, м.Софія в просторі «Український вулик» та Софійському університеті Святого Климента Охридського пр...
(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г