Такі дані оприлюднив Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва у співпраці з соціологічною службою Центру Разумкова у опитуванні "Пошуки шляхів відновлення суверенітету України над окупованим Донбасом". Великий відсоток опитаних на підконтрольних територіях Донецької та Луганської областей не впевнені з ким воює Україна – 21%. Найбільше у російській агресії переконані на заході країни – 91%, тоді як жителі центру та півдня на 80% та 63% відповідно. Водночас, 49% опитаних мешканців Донбасу вважають Росію стороною конфлікту.
Водночас, більшість жителів Донбасу переконані, що відповідальною за конфлікт є українська влада. Так думають 57% респондентів. 33% опитаних вважає, що під час президентства Віктора Януковича склалися усі необхідні умови для початку війни. В той же час, лише 14% населення підконтрольних територій Донецької та Луганської областей звинувачує бойовиків та керівництво так званих «ЛНР»/»ДНР».
Найбільше надій на вирішення конфлікту жителі Донбасу покладають на народ України (24%) та на кандидата у Президенти України за якого вони готові проголосувати (25,6%). Лише 11,6% довіряють чинному Президенту Петру Порошенку, тоді як 5,5% готові покластися на Володимира Путіна. 14,4% вважають, що врегулювати конфлікт зможуть ЗСУ.
46% опитаних на Донбасі готові на компроміси будь-якою ціною задля досягнення миру, тоді як так само вважають лише 16% у загальнонаціональному опитуванні. Лише 34% респондентів прагнуть досягти раціонального компромісу, а перемоги однієї з сторін військовим шляхом прагнуть 9,7%.
48% опитаних жителів Донбасу вважають, що найважливішим для встановлення миру є відбудова та повернення до нормальних умов життя. В той же час, лише 18% опитаних вірить, що посилення санкцій та тиску на Росію допоможе повернути мирне життя. Дієвішими кроками вважають затвердження російської мови як другої державної (19%) та «особливого статусу» Донбасу (24%).
Дослідники дізналися погляди громадян України і щодо амністії учасників бойових дій, які воювали проти українських військових. Майже 27% жителів сходу України та Донбасу вважають це прийнятною мірою для настання миру, але великий відсоток не зміг відповісти на це питання – 32,1% та 27,7%. Переважна більшість мешканців заходу і центру не готові прийняти факт амністії – понад 68%.
Загалом соціологи опитали 2017 респондентів старше 18 років протягом 19-25 грудня 2018 року. Регіональний вимір дослідження провели у листопаді 2018 року. Він охоплює репрезентативну вибірку з 500 осіб у кожному з регіонів України, окрім ОРДЛО та окупованого Криму. Похибка регіонального опитування не перевищує 3,5%, тоді як загальнонаціонального – 2,3%.
18 січня Служба безпеки України повідомила, що оголосила в розшук учасника незаконних збройних формувань так званої «ЛНР». Судячи з...
Прокурор Міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда заявила, що за результатами попереднього аналізу злочинів, вчинених під час зб...
Велика палата Європейського суду з прав людини ухвалила приєднати до позову України проти Росії, який стосується агресії на Донбасі,...
(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г