15 квітня активісти з підконтрольної Україні території в Донецькій області надіслали на повітряних кульках український прапор, щоб його з неба побачили мешканці окупованої Горлівки.
Того ж дня у ЗМІ так званої ДНР почала стрімко поширюватися інформація про те, що ЗСУ обстрілювали цивільне населення поблизу кладовища, бо ж події припадали на поминальну неділю. Однак жодних доказів у новинах не було, окрім хибних фото.
Про ситуацію в Горлівці з часу окупації можна знайти матеріали у звітах Східноукраїнського центру громадських ініціатив, підготовлених в рамках Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі».
Згідно з дослідженнями за 2016 рік, у Горлівці існувало п’ять місць незаконного позбавлення волі. Серед них: адміністративні будівлі, комерційні, військові об’єкти, приміщення правоохоронних органів, будівлі органів державної влади та місцевого самоуправління.
Під час моніторингу місць несвободи вдалося ідентифікувати 38 таких місць. Серед них, за свідченнями постраждалих, активісти створили карту 23 місць, де зафіксовані випадки сексуального насильства, саме в Донецькій області.
Горлівка – місто обласного підпорядкування Донецької області – з 2014 року перебуває під наглядом силових структур самопроголошеної «ДНР». З початком збройного конфлікту, значна частина населення покинула рідне місто. Одна з історій про те, як люди змушені були втікати з окупованої території, лягла в основу графічної новели у графічному романі «Перехрестя». Бабуся родини, що полишили Горлівку, залишилася в рідному обійсті, щоби доглядати за домашніми улюбленцями, яких покинути не могла. Літня жінка, потрапляючи під обстріли, все одно залишається на батьківщині. Вона щодня ризикує своїм життям, розуміючи, що треба берегти і рідний дім, поки його не розгромлено.
18 січня Служба безпеки України повідомила, що оголосила в розшук учасника незаконних збройних формувань так званої «ЛНР». Судячи з...
Прокурор Міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда заявила, що за результатами попереднього аналізу злочинів, вчинених під час зб...
Велика палата Європейського суду з прав людини ухвалила приєднати до позову України проти Росії, який стосується агресії на Донбасі,...
(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г