9 грудня о 16:00 у приміщенні громадського простору "Krop:Hub" відбулася презентація документального видання "Місто, з якого почалася війна" про порушення прав людини та відновлення миру у м. Слов'янськ. Серед гостей презентації були журналісти, громадські активісти, волонтери та ВПО.
Спікерами презентації були:
"Нашою ціллю є не лише збереження пам'яті цивільних про окупацію Слов'янська, але й наголосити на відповідальності окремих осіб за злочини, які вчинили НЗФ під керівництвом Ігоря Гіркіна. У виданні можна знайти не лише розповіді очевидців про , але й свідчення колишніх полонених про особливості функціонування незаконних в'язниць у Слов'янську та торгівлю людьми", - розповідає Антон Удовенко.
Окремо правозахисники Коаліції "Справедливість заради миру на Донбасі" відзначили інформаційну компоненту війни:
"Поруч з військовим вторгненням відбувалася російська агресія в інформаційному полі. Вона була агресивно, масовою, спланованою, мала багато проявів. Російські журналісти свідомо підробляли сюжети про Слов’янськ, використовували мову ворожнечі та маніпулятивну лексику, яка формує відчуття страху болю", - зазначила Надія Нестеренко.
Великим викликом для цивільного населення стало мінування цивільної інфраструктури в міст, що призвело до великої кількості жертв та поранених.
"Заміновано було фактично все: школи, міськрада, будівля СБУ, в'їзди та вулиці у місті. На жаль, жертвами мін дуже часто ставали цивільні, яким було складно помітити вибухові пристрої. Велика кількість вибухових пристроїв й досі залишається за містом. Найгірше у цій ситуації те, що немає релевантної статистики постраждалих внаслідок мінування, що ускладнює аналіз цієї проблематики", - каже Євген Чекарьов.
Пережиті містянами події, пов’язані з деокупацією Слов’янська, залишили в більшості населення колективну травму. Місто зазнавало обстрілів, через що руйнувалися будинки, гинули цивільні мешканці, була пошкоджена цивільна інфраструктура – більшість мешканців жили без електрики, водо- та газопостачання впродовж кількох тижнів.
"Аби показати усю картину гуманітарної катастрофи, що охопила Слов’янськ у червні 2014 року, я розповідаю п’ять історій пересічних мешканців. Це історії реальних людей, які по різному вирішували найважливішу проблему – як залишитися живими в умовах бойових дій. Також я намагаюсь показати умови, які приводили до ситуації, коли життя людей, їхні будинки опинялися у небезпеці. Основною причиною цього було розташування військових баз та вогневих позицій учасників НЗФ безпосередньо у житлових масивах", - каже Марія Білякова.
Facebook трансляція події: https://www.facebook.com/jfp.org/videos/393709398348859
Видання «Місто, з якого почалася війна» підготували Східноукраїнський центр громадських ініціатив, БФ «Восток SOS», Правозахисний центр громадських досліджень, ГО «Молода Просвіта Прикарпаття», ГО «Громадський комітет захисту конституційних прав і свобод громадян», які є членами Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі», за підтримки Kurve Wustrow – Centre for Training and Networking in Nonviolent Action в рамках програми «Громадянська служба миру», яка фінансується Федеральним урядом Німеччини.
18 січня Служба безпеки України повідомила, що оголосила в розшук учасника незаконних збройних формувань так званої «ЛНР». Судячи з...
Прокурор Міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда заявила, що за результатами попереднього аналізу злочинів, вчинених під час зб...
Велика палата Європейського суду з прав людини ухвалила приєднати до позову України проти Росії, який стосується агресії на Донбасі,...
(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г