У п’ятницю, 11 березня, у першому антикафе Бердянська «Час є» відбулася презентація звіту «Ті, що пережили пекло», який описує реальний стан подій на Донбасі і є результатом роботи Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі».
Презентація розпочалася зі згадки про текст Мінських домовленостей, в якому є вимога про амністію всім учасникам подій на Донбасі. Правозахисники пояснили суть проблеми, яку виявили в ході опитувань колишніх в'язнів незаконних місць несвободи: мир не буде встановлено, якщо винні у злочинах проти людяності не отримають заслужене покарання.
"Нам можуть зробити зауваження, що ми документуємо порушення, вчинені тільки на окупованій території. Але постраждалі від порушень з боку українських військових можуть звернутися до правоохоронних органів і отримати захист, натомість у так званих ДНР та ЛНР люди безправні. Право там не діє, і ці злочини - насилля, тортури, вбивства - залишаються безкарними", - сказав Володимир Щербаченко, координатор Коаліції.
Як показано у звіті, полонених утримували у нелюдських умовах, часто не дозволяли справляти природні потреби та застосовували до них насилля. Все це суперечить міжнародному гуманітарному праву та стандартам утримання людей у місцях несвободи.
Під час презентації виступив також Євген Шляхтін, колишній полонений і головний спеціаліст відділу внутрішньої політики та інформації Стахановської міської ради, який потрапив "на підвал" через проукраїнські погляди. За його словами, побиття і тортури для бойовиків були способом розваги. Саме тому особливо жорстокими вони ставали після невдалих боїв"Забрали за те, що займався активною громадською діяльністю. У червні 2014 року просто до мого робочого офісу прийшли п'ятеро терористів з автоматами. Знайшли український прапор, потім сказали роздягтися і одягнути його. Били дубинками, душили ланцюгом, на який саджали", - пригадав Євген Шляхтін.
Правозахисники наголошують, що злочинці, які били, катували і жорстоко вбивали людей, мають отримати справедливе покарання. Це - обов'язкова передумова встановлення миру на Донбасі.
Презентація звіту відбулася в рамках проекту «Посилення інституційного розвитку Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі» через зміцнення внутрішніх та зовнішніх комунікацій». Захід пройшов завдяки фінансовій підтримці посольства Великої Британії в Україні в рамках реалізації проекту «Українська миротворча школа».
Протягом 2022 року команда Східноукраїнського центру громадських ініціатив продовжувала роботу, розпочату ще 2014 року, зі збору док...
Умисні вбивства й катування цивільних, сексуальне насильство та умисні напади на цивільне населення та цивільні об’єкти - це далеко ...
Російські військовослужбовці на території України продовжують ігнорувати норми міжнародного права. Зокрема, в жовтні експертами Схід...
(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г