Нещодавно у Берліні відбувся триденний Міжнародний робочий форум «Громадянське суспільство та вирішення конфлікту на Донбасі. З українського боку у заході взяли участь представники Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі».
Упродовж триденного заходу учасники обговорювали поточну ситуацію на Донбасі та способи активізації громадянського суспільства у конфліктному регіоні. Зокрема, міжнародна спільнота дізналася про моніторинг порушень прав людини на сході України, обговорила можливості формування регіонального діалогу та сучасні проблеми миротворчого процесу. Значну увагу учасники Форуму присвятили обговоренню можливостей посилення ролі громадянського суспільства у вирішенні конфлікту, зокрема через включення представників громадянських організацій у мінський переговорний процес та через транскордонні ініціативи.
Протягом окремих семінарів, що проводилися у малих групах, учасники форуму працювали над темами міжнародної адвокації, обговорення неможливості проведення виборів на окупованому Донбасі, необхідності подальшого звільнення незаконно утримуваних в’язнів та полонених.
Учасники заходу дискутували і щодо стратегій та цілей для об’єднання європейського громадянського суспільства з метою вирішення конфлікту на Донбасі, цінностей на яких має відбуватися таке об’єднання. «Ми не зможемо знайти ефективні інструменти вирішення конфлікту доти, доки не визнаємо його природу. Це не конфлікт всередині Донбасу чи України. Це конфлікт між проєвропейськими прагненнями України та бажанням Росії відродити імперію. Саме тому тут відсутні громадські діячі, які б представляли погляд маріонеткових республік», – висловив свій погляд на основи подальшого діалогу голова Східноукраїнського центру громадських ініціатив Володимир Щербаченко.
У результаті обговорення було розроблено перші кроки щодо ефективного покращення мирного процесу у Східній Україні. Результатом спільної роботи стала спільна заява учасників форуму, яка буде презентована на паралельній конференції Міністерської ради ОБСЄ «Платформа громадської солідарності» у Гамбурзі у грудні 2016 року.
Протягом 2022 року команда Східноукраїнського центру громадських ініціатив продовжувала роботу, розпочату ще 2014 року, зі збору док...
Умисні вбивства й катування цивільних, сексуальне насильство та умисні напади на цивільне населення та цивільні об’єкти - це далеко ...
Російські військовослужбовці на території України продовжують ігнорувати норми міжнародного права. Зокрема, в жовтні експертами Схід...
(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г