Цивільне населення Донбасу потребує своєчасних поставок води, доступ до енергії та інших комунальних послуг через лінію розмежування. Про це згадується у спільній заяві країн ЄС 20 лютого під час Генеральної Асамблеї ООН.
«Гуманітарні потреби в цих областях зросли в результаті тривалого конфлікту. Повинні бути передбачені адекватні соціальні допомоги та пенсії для всіх внутрішньо переміщених осіб, незалежно від їх місця проживання й відповідно до Конституції України», - йдеться у заяві.
ЄС ще раз засудив збройну підтримку Росії незаконними формуваннями, а також присутність російських військових і військової техніки. «Тривалість дії санкції проти Росії повністю залежить від повного виконання Мінських домовленостей», - згадується у документі.
В заяві зазначається, що конфлікт негативно вплинув на 5,2 мільйонів громадян України, які страждають через наслідки гуманітарної кризи. Найвразливішими групами називають мешканців ОРДЛО, а також громадян України, які проживають у «сірій зоні» конфлікту та знаходяться під постійною загрозою обстрілів. За оцінкою ООН, постраждалі та вразливі групи потребують 162 мільйони доларів допомоги у 2019 році. В той же час, у 2018 році міжнародні організації забезпечили лише 37% від необхідного фінансування – 69 мільйонів доларів.
Європейський Союз є найбільшим донором гуманітарної допомоги Україні. З 2014 року 28 країн ЄС разом виділили 681,1 мільйон євро на допомогу у сфері відновлення та розвитку після конфлікту.
Впродовж 2023 року російські військовослужбовці продовжили здійснювати на території України ряд порушень норм МГП - умисні вбивства ...
Російські військовослужбовці на території України продовжують порушувати норми міжнародного права. Зокрема, впродовж 1 червня 2023 п...
З початку повномасштабного вторгнення РФ Східноукраїнський центр громадських ініціатив регулярно фіксує випадки умисних вбивств, нап...
(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г