12 березня об 11:00 у приміщенні Черкаської міської бібліотеки для дітей (бульвар Шевченка, 390) відбулася презентація мандрівної виставки «На Зламі» про зміни в житті цивільного населення внаслідок війни на Донбасі.
Серед спікерів презентації були:
"Коли розпочалася війна на Донбасі, злам відчули усі українці. Війна забрала не лише стабільність та звичний плин життя, а й родичів, дітей, домівку, а в когось і свободу", - розпочала Людмила Проценко. Також вона підкреслила необхідність для пошуку діалогу з жителями України, які опинилися заручниками війни. "Однозначно, ми не маємо про них забувати, це наші громадяни. Питання лише як ми можемо їх повернути, як говорити з тими, які вже виховані у інших умовах. Безумовно, це складно, але ми маємо над цим працювати".
На виставці зображена і мапа з розташуванням 151 незаконної в'язниці, які виникли внаслідок правового вакууму в умовах війни. "Людські тортури це те, що ми ніколи не можемо забути. Справді, Україна має бути місцем, де забезпечують гідність та права людини. В той же час, ми маємо пам'ятати, що велика кількість осіб, яка вчиняла тяжкі злочини, й досі залишається поза законом", - підсумувала Юлія Черватюк.
"На зламі" демонструє з допомогою інфографіки та статистичних даних зміни не лише в особистому, але і на рівні українського суспільства. Активні бойові дії, нелюдські умови для життя, створили передумови для величезної внутрішньої міграції та демографічних змін у Донецькій та Луганській областях. "На даний момент у Черкасах проживає понад десять тисяч ВПО, які знайшли тут нову домівку. Це черкащани, це наші громадяни, більшість з яких вже інтегровані у громаду міста", - відзначив Олександр Павлюк.
Після відкриття виставки глядачі мали змогу ознайомитися з виставковими стендами впродовж екскурсії, яку провів Антон Удовенко. Деякі з відвідувачів висловили побоювання, що війна стає об'єктом для політичних маніпуляцій. "А що якщо весь цей хаос нам запропонують врегулювати з допомогою сильної руки? Залишається сподіватися лише на активних громадян, які не полишать свою справу...", - сказала Марина, жителька Черкас.
Презентація та створення виставки «На Зламі» стали можливими у рамках проекту «Уповноваження громадського суспільства для трансформації культури пам’яті – ненасильницькі шляхи вирішення жорстокого минулого Донбасу», що реалізується громадськими організаціями Kurve Wustrow (Німеччина) та Східноукраїнським центром громадських ініціатив (Україна) та партнерами за підтримки Федерального уряду Німеччини.
Впродовж 2023 року російські військовослужбовці продовжили здійснювати на території України ряд порушень норм МГП - умисні вбивства ...
Російські військовослужбовці на території України продовжують порушувати норми міжнародного права. Зокрема, впродовж 1 червня 2023 п...
З початку повномасштабного вторгнення РФ Східноукраїнський центр громадських ініціатив регулярно фіксує випадки умисних вбивств, нап...
(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г