У четвер, 24 листопада, у Києві відбулася міжнародна конференція «Прагнеш миру – готуй його…», присвячена активним учасникам розбудови миру – національним інституціям з прав людини.
Серед учасників заходу – представники національних інституцій з прав людини, міжнародних організацій, дипломатичних місій, громадських правозахисних організацій, державних і урядових інституцій та медіа. Під час заходу учасники обговорили можливості захисту прав людини, особливо – найвразливіших груп.
У секції про незахищені верстви взяла участь Анастасія Некрасова, аналітик Східноукраїнського центру громадських ініціатив (Коаліція «Справедливість заради миру на Донбасі»), яка розповіла про становище населення у шахтарських регіонах і високий рівень безробіття в шахтарських мономістах як фактор ескалації конфлікту.
За словами Анастасії Некрасової, розгортаючи програми реструктуризації вугільної галузі, держава найчастіше випускає соціальний момент, тобто перекваліфікацію і працевлаштування звільнених працівників. Із настанням конфлікту суттєво погіршилось становище людей шахтарських або колишніх шахтарських міст, що перебувають у так званій «сірій зоні». Наприклад, у селищі Новотошківське працівники шахт сусідніх міст Золоте і Гірське змушені добиратися до роботи власним ходом, адже після того, як місто опинилось на лінії зіткнення, роботу рейсових автобусів було припинено.
«Для мешканців шахтарських регіонів вугілля – це їхній хліб, і всі, хто закривають шахти, автоматично стають для цих людей ворогами. Це був один з елементів тиску під час подій 2014 року. Людям нав’язували, що якщо вони підтримають євроінтеграцію, то Європейський союз змусить нас закрити всі шахти і ви залишитесь без роботи. Водночас є успішний міжнародний досвід працевлаштування звільнених працівників вугільних підприємств через запровадження цільових програм перекваліфікації та створення індустріальних парків на базі закритих шахт», – зауважила аналітик Східноукраїнського центру громадських ініціатив.
Вона також додала, що непідконтрольній території гірники, які лишаються без роботи, найчастіше або займаються незаконним видобутком вугілля, який є надзвичайно небезпечним для життя, або поповнюють ряди незаконних збройних формувань, щоб мати можливість годувати свою родину.
Дослідження становища населення у шахтарських регіонах проводиться Східноукраїнським центром громадських ініціатив (Коаліція «Справедливість заради миру на Донбасі») за підтримки Фонду імені Гайнріха Бьолля.
Протягом 2022 року команда Східноукраїнського центру громадських ініціатив продовжувала роботу, розпочату ще 2014 року, зі збору док...
Умисні вбивства й катування цивільних, сексуальне насильство та умисні напади на цивільне населення та цивільні об’єкти - це далеко ...
Російські військовослужбовці на території України продовжують ігнорувати норми міжнародного права. Зокрема, в жовтні експертами Схід...
(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г