У понеділок, 16 липня, у приміщенні кризового медіа-центру «Сіверський Донець» відбулася презентація збірки звітів шести правозахисних організацій «Жити всупереч: проблеми цивільного населення під час війни на Донбасі». Приміщення медіа-центру було задекороване паперовими фігурами, виконаними у стилі орігамі. У такий спосіб автори передали атмосферу війни для цивільного населення: голуб із простріленим крилом, який усе ж летить угору, що символізує життя всупереч хисткому миру.
Про історії жителів Трьохізбенки, які увійшли до збірки звітів, розповіла Олена Ніжельська, депутатка Сєвєродонецької міської ради, дослідниця кризового медіа-центру «Сіверський Донець». За словами авторки, окремі історії було надзвичайно важко навіть слухати.
«Долі різні. Люди, яких ми опитали, в жодний спосіб не могли впливати на розвиток подій. Сьогодні вони просто виживають. Хочу сказати, що війна – зовсім поряд, і вона може торкнутися будь-кого. Ще якихось п’ять років тому ці люди навіть у страшному сні не могли б уявити собі того, що з ними відбулося», – зауважила Олена Ніжельська.
Наталія Каплун, дослідниця благодійного фонду «Восток-СОС» та авторка розділу про обстріл Бахмута у лютому 2015 року, наголосила на тому, що з часу обстрілу минуло вже три роки, а деякі постраждалі і досі не отримали допомоги. За словами авторки, держава залишила постраждалих напризволяще. Крім того, обстріл наніс постраждалим психологічну шкоду, з якою ніхто не працює.
«Усі люди, яких ми опитували, були різними. Ми слухали, вони ділилися. Кожен, хто постраждав, має проговорити свій біль. Я вважаю, що шукати підґрунтя до діалогу треба саме з того, щоб вислухати жертву і намагатися створити та прийняти тривалі програми підтримки постраждалих», – прокоментувала Наталія Каплун.
Вона також зауважила на тому, що безвідносно до політичних поглядів безпека дітей однаково важлива для всіх. «Бо ми всі хочемо, щоб наші діти могли виходити на вулицю і ми були впевнені, що з ними нічого не трапиться», – підсумувала авторка.
Про мережу незаконних місць несвободи та звірства представників групи швидкого реагування «Бетмен» у Луганську розповіла Катерина Котлярова, дослідниця Східноукраїнського центру громадських ініціатив, у минулому – військова АТО.
«Респонденти надають такі жахливі свідчення про те, що відбувалося з полоненими, що навіть не віриться. Але коли це повторюють кілька осіб, які між собою не спілкуються, то ми розуміємо, що це реальність. Це реальність Луганська 2014 року. Нормальним людям в голову не вкладається, як можна так жорстоко поводитися з іншими людьми», – підкреслила Катерина Котлярова.
18 січня Служба безпеки України повідомила, що оголосила в розшук учасника незаконних збройних формувань так званої «ЛНР». Судячи з...
Прокурор Міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда заявила, що за результатами попереднього аналізу злочинів, вчинених під час зб...
Велика палата Європейського суду з прав людини ухвалила приєднати до позову України проти Росії, який стосується агресії на Донбасі,...
(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г