28 листопада у Буковинському медіа-центрі «Belle Vue» при сприянні громадської організації “Молода Просвіта Прикарпаття” відбулася чергова презентація аналітично-публіцистичного звіту «Жити всупереч», підготовленого Коаліцією «Справедливість заради миру на Донбасі».
Команда документаторів із громадських організацій, що входять до складу Коаліції, впродовж тривалих місяців збирала інформацію про порушення прав людини, вчинені під час конфлікту. Зафіксовані випадки описують цілу низку трагедій: людей незаконно утримували у непридатних для цього місцях, піддавали нелюдському поводженню, насильству і тортурам.
Співавторка звіту, керівниця ГО "Молода Просвіта Прикарпаття" (м. Івано-Франківськ) Євгенія Бардяк зазначила, що у збірці зроблено огляд надання медичної допомоги на звільнених і тимчасово окупованих територіях.
«Найбільше мене вразило, коли опитані респонденти зазначали, що за медичною допомогою люди часто звертаються до лікарів на окупованій території, тому що їм ближче туди добиратися і багато кваліфікованих спеціалістів досі залишаються там працювати», ‒ каже Євгенія.
Співавторка звіту, дослідниця ГО “Східноукраїнський центр громадських ініціатив”, учасниця АТО (м. Київ) Катерина Котлярова розповіла про роботу однієї з найбільших мереж незаконних місць несвободи групи швидкого реагування «Бетмен»:
«Нам у двадцять першому столітті важко уявити, що набором медика можуть робити проколи, спеціально завдаючи болю, піддавати ґенденому та сексуальному насильству, задля втіхи та приниження».
Андрій Москаленко співавтор звіту, юрист ГО “Громадський комітет захисту конституційних прав і свобод громадян” (м. Київ) зазначив, що уздовж лінії розмежування живуть люди і, на жаль, там досі розриваються снаряди. Кожного дня чути вибухи. Він детальніше зупинився на розділах інших колег, які висвітлюють обстріли Бахмута, Маріуполя, Трьохізбенки.
Мадераторка заходу, представниця Центру розвитку STEAM Club Тетяна Карпівзакликала присутніх доєднуватися та ставати документаторами, або ж передавати інформацію про злочини через сторінку Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі» у розділі «Повідомити про злочин» за адресою сайту https://jfp.org.ua.
Презентація відбувалася при сприянні ГО “Молода Просвіта Прикарпаття” у співпраці з Центром розвитку STEAM Club у рамках проекту «Уповноваження громадянського суспільства для трансформації культури пам’яті – ненасильницькі шляхи вирішення жорстокого минулого Донбасу», що реалізується Коаліцією “Справедливість заради миру на Донбасі” та громадськими організаціями Kurve Wustrow (Німеччина) і Східноукраїнський центр громадських ініціатив (Україна) за підтримки Федерального уряду Німеччини.
Впродовж 2023 року російські військовослужбовці продовжили здійснювати на території України ряд порушень норм МГП - умисні вбивства ...
Російські військовослужбовці на території України продовжують порушувати норми міжнародного права. Зокрема, впродовж 1 червня 2023 п...
З початку повномасштабного вторгнення РФ Східноукраїнський центр громадських ініціатив регулярно фіксує випадки умисних вбивств, нап...
(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г