5 листопада о 13:00 у приміщенні Жмеринської районної бібліотеки відбулося відкриття інтерактивної виставки "На зламі". Серед гостей презентації були місцеві волонтери, громадські активісти, журналісти, представники сфери культури та зацікавлені мешканці міста.
Виставка "На зламі" побудована на свідченнях осіб, які пережили важкі порушення прав людини та статистичних даних, які розповідають про глибші зміни в українському суспільстві. "Завдання виставки - продемонструвати різні думки, бачення, рефлексії стосовно змін, які сталися з цивільними мешканцями Донецької та Луганської областей. Ми розповідаємо індивідуальні історії, аби показати складність та неоднозначність ситуації, заручниками якої стали наші респонденти," - відзначила Наталія Каплун.
«Документатори почали фіксувати перші записи ще у 2015-му та за 4 роки роботи зібрали майже 400 інтерв’ю на тему порушень прав людини під час війни на Сході. Про це дуже важливо говорити, тому що багато згадок є про військових, а про порушення прав цивільних інформації кратно менше. Багато хто взагалі не помічає ні полонених, ні ВПО», - сказав менеджер проектів Східноукраїнського центру громадських ініціатив Антон Удовенко.
Гості також мали нагоду переглянути відеоінтерв'ю з колишніми полоненими. Після цього місцеві мали нагоду висловитися щодо побаченого під час презентації.
"Я розмовляв з місцевими мешканцями звільнених територій. І що вони казали: повернувся сталінізм. Люди стикнулися зі справжнім терором. Одного чоловіка взагалі катували, щоб обміняти його на сина. І вони надсилали сину відео з катуваннями батька і зі своїми умовами", - зауважив Віктор, волонтер та медик.
"Держава в цілому це зв'язки. У нас до сьогодні залишаються величезні проблеми з розумінням один одного. Часто українцям не вдається домовитися щодо спільного бачення - і війна лише більше актуалізували пошуки спільного підгрунтя для побудови держави", - сказав Андрій, історик та мешканець міста.
Посилання на стрім події: https://www.facebook.com/jfp.org/videos/2777698349216549
Презентація та створення виставки «На Зламі» стали можливими у рамках проекту «Уповноваження громадського суспільства для трансформації культури пам’яті – ненасильницькі шляхи вирішення жорстокого минулого Донбасу», що реалізується громадськими організаціями Kurve Wustrow (Німеччина) та Східноукраїнським центром громадських ініціатив (Україна) спільно з ГО "Унікальна країна" та партнерами за підтримки Федерального уряду Німеччини.
Впродовж 2023 року російські військовослужбовці продовжили здійснювати на території України ряд порушень норм МГП - умисні вбивства ...
Російські військовослужбовці на території України продовжують порушувати норми міжнародного права. Зокрема, впродовж 1 червня 2023 п...
З початку повномасштабного вторгнення РФ Східноукраїнський центр громадських ініціатив регулярно фіксує випадки умисних вбивств, нап...
(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г