14 липня в м. Калуш, Івано-Франківської області в Краєзнавчому музеї Калущини відкрилася мандрівна виставка «На Зламі».
Виставка поєднує особисті історії свідків та постраждалих з інфографікою та статистичними доказами, які показують наскільки глибокі зміни відбулись в структурі суспільства після початку війни на Сході України. «На Зламі» демонструє особисті переживання постраждалих про страх перед війною, злам звичного життя та незаконні ув'язнення на непідконтрольній території України. Виставка звертає увагу глядачів на проблеми адаптації ВПО, демографічні зміни в Донецькій та Луганській областях, відсутність спільного бачення щодо шляхів реінтеграції тимчасово окупованих територій.
Виставка «На Зламі» - спільна ініціатива організацій учасників правозахисної Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі»: Східноукраїнського центру громадських ініціатив, БФ «Восток СОС», ГО «Молода Просвіта Прикарпаття», ГО «Громадський центр правозахисних досліджень», ГО «Громадський Комітет захисту конституційних прав та свобод громадян» та кризового медіа-центру «Сіверський Донець».
«Виставка - це умовний майданчик для внутрішньої дискусії про причини початку війни, її наслідки та як українцям рухатися далі попри війну, яка набуває затяжного характеру. Ми поступово почали розуміти, що швидкої перемоги не буде, тому вчимося будувати життя за правилами воєнного часу», - зазначила під час презентації керівниця «Молодої Просвіти Прикарпаття» Євгенія Бардяк.
«Відсоток тих, хто вважає, що війни нема. Весь біль в цих відсотках. Так, зараз [з часу повномасштабного вторгнення] скоротився відсоток людей, які кажуть, що війни нема, але не зник. І нам не треба казати, що то лише на Сході. Тут [ на Заході України] теж є відсоток людей, які підтримують агресора», - поділилася враженнями від прочитаного одна із гостей.
«Ми маємо об'єднуватися, не жити містечково - говорити там бомблять, а там не бомблять, ті війну відчувають, а ті не відчувають. Війна і по нас [жителям Західної України] нещадно б'є. Наші чоловіки, батьки воюють і вмирають. Ми, українці не маємо сваритися навколо цього», - поділилася своїми роздумами інша гостя.
Протягом 2022 року команда Східноукраїнського центру громадських ініціатив продовжувала роботу, розпочату ще 2014 року, зі збору док...
Умисні вбивства й катування цивільних, сексуальне насильство та умисні напади на цивільне населення та цивільні об’єкти - це далеко ...
Російські військовослужбовці на території України продовжують ігнорувати норми міжнародного права. Зокрема, в жовтні експертами Схід...
(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г