7 лютого о 14:00 у Кропивницькому у Обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Чижевського відбулася презентація та обговорення інтерактивної виставки про порушення прав цивільного населення "На зламі". Відкриття відвідали відомі в місті волонтери, журналісти, громадські активісти, правозахисники, представники поліції, працівники музеїв та інші активні громадяни.
Серед спікерів презентації були:
Виставка "На зламі" розповідає про зміни у житті українців, які виникли після початку війни на Сході України: атомізацію суспільства, страх напередодні конфлікту, злам звичного життя та незаконні ув'язнення цивільних на непідконтрольній території України. "Зараз на Донбасі відсутні спокій та впевненість. Воєнний стан - коли люди не належать самим собі. Вони роблять те, що їм скажуть," - зазначила Валентина Кулачко. Також вона підкреслила, що багато людей опинилися заручниками самопроголошених республік. Вони або не можуть покинути власне житло, або не хочуть залишати рідних. "Настане час, коли Донецьк і Луганськ стануть українськими. Нам необхідно дбати про створення нормальних умов для повернення українських громадян", - сказала Кулачко.
"Немає "їх" та немає "нас". Усі ми - громадяни України", - зазначила під час свого виступу Людмила Гуріна. "Базовою цінністю для нашої держави має бути саме життя людини. Це те, про що ми маємо дбати у першу чергу, так само як і про відновлення справедливості".
Надзвичайно важливим моментом Анна Колєва вважає створення нормальних умов для соціальної адаптації внутрішньо переміщених осіб. На її думку, багато переселенців й досі не знайшли друзів та описують середовище як "чуже". "Фактично навіть багаті люди, які покинули Донецьк чи Луганськ залишають наодинці", - відзначає Колєва.
Наприкінці презентації відвідувачі переглянули відео зі стенду "Нова влада" про незаконно ув'язнених цивільних. Деяких з глядачів довелося заспокоювати, оскільки почуте викликало у них негативні спогади про необхідність покинути рідних, близьких, власну оселю.
Презентація та створення виставки «На Зламі» стали можливими у рамках проекту «Уповноваження громадського суспільства для трансформації культури пам’яті – ненасильницькі шляхи вирішення жорстокого минулого Донбасу», що реалізується громадськими організаціями Kurve Wustrow (Німеччина) та Східноукраїнський центр громадських ініціатив (Україна) та партнерами за підтримки Федерального уряду Німеччини.
Кількість нових порушень, вчинених російськими військовими в Україні стрімко зростає. За час повномасштабного вторгнення Російської ...
З початку повномасштабного вторгнення в Україну військові Російської Федерації систематично вчиняють 7 типів воєнних злочинів. Про ц...
18 січня Служба безпеки України повідомила, що оголосила в розшук учасника незаконних збройних формувань так званої «ЛНР». Судячи з...
(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г