Волноваський районний суд Донецької області задовольнив скаргу громадської організації «Врятувати Широкине» на бездіяльність слідчого з Волноваського відділу поліції. Суд зобов’язав внести відомості про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Жителі Широкине визнані потерпілими, а посадові особи з відділу поліції мають внести правопорушення до ЄРДР по факту розкрадання та руйнування майна. 12 липня 2018 року суд визнав бездіяльність слідчого, який відмовився вносити факт кримінального правопорушення до реєстру. Це протирічить частині 1 статі 214 Кримінального кодексу України. Правоохоронні органи зобов’язані внести відомості до ЄРДР про кримінальне правопорушення після отримання заяви чи будь яких відомостей про порушення. Фактично, це є звичайною процедурою, яку зобов’язані виконувати працівники прокуратури чи СБУ.
Жителі села стали заручниками патової ситуації: з вересня 2014 року і по теперішній час село стало театром активних бойових дій. Це призвело до того, що жителі втратили власні домівки та усі пожитки. Вони об’єдналися у ГО «Врятувати Широкине» для захисту власних інтересів.
Правоохоронні органи не розслідували факти мародерства і руйнування осель у зоні активних військових дій через низьку вірогідність знахідки реального злочинця. Правоохоронці також ігнорували визнання жителів Широкине як потерпілих. Це не давало громадській організації можливості звернутися одразу до суду.
Голова «Врятувати Широкине» Іван Осіпов від імені громадської організації звернувся до Східноукраїнського центру громадських ініціатив. Йому надали правову допомогу: було підготовлено заяву про кримінальне правопорушення до Волноваського відділу поліції. Втім, правоохоронці все одно відмовилися внести факт кримінального порушення до ЄРДР. Юристи СЦГІ допомогли громадських активістам підготувати скаргу слідчому судді та надавали юридичні консультації очільнику організації щодо тактики ведення процесу.
Широкине виявилося далеко не єдиним містом, яке постраждало внаслідок артилерійських обстрілів. Жителі вулиці Зелений Гай у Маріїнці теж стали заручниками бойових дій. В 2014 році Маріїнка опинилися "між молотом і ковадлом" - ЗСУ та організованими збройними формуваннями "ДНР". Всі жителі вулиці покинули місто, але влада відмовилася відшкодувати збитки за житло і виплатити моральну компенсацію жителям.
Впродовж 2023 року російські військовослужбовці продовжили здійснювати на території України ряд порушень норм МГП - умисні вбивства ...
Російські військовослужбовці на території України продовжують порушувати норми міжнародного права. Зокрема, впродовж 1 червня 2023 п...
З початку повномасштабного вторгнення РФ Східноукраїнський центр громадських ініціатив регулярно фіксує випадки умисних вбивств, нап...
(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г