25 серпня в Полтаві в Полтавському художньому музеї відбулося відкриття мандрівної виставки «На Зламі».
«На зламі» допомагає глядачам зануритись у життя цивільного населення Донбасу, яке докорiнно змiнилося внаслідок війни, та краще зрозумiти потреби й цiнностi внутрiшньо-перемiщених осiб.
Колишня полонена та місцевий співорганізатор виставки Ірина Бойко зазначила, що з допомогою відкриття виставки вона хоче підняти забуту в громаді тему війни та нагадати, що зниклими безвісти досі залишаються кілька полтавців, з якими вона потрапила в полон.
Інша колишня полонена Людмила Мілокост розповіла, що для неї це можливість змінити ставлення місцевих до ВПО: «Я хочу, щоби більше людей у Полтаві побачили, що таке війна і що нам довелося пережити. Я переселенка, ми жили в Луганську, але я сама родом із Полтави, я полтавка. І я все одно стикалася з упередженим ставленням як ВПО. Досі не всі нас розуміють».
«Виставка вражає, звичайно, спасибі організаторам, які втілюють задум і за те, що у такій формі подають інформацію. Тому що ми не до кінця розуміємо проблему переселенців, важко відчути – як це залишити все та поїхати у невідомість. Ті люди, які переїхали в інші місця, мають отримати від нас підтримку, увагу, хоча б добре слово. Я пам'ятаю початок війни – у нас не було хорошого ставлення до переселенців, була якась небезпека, ми їх не розуміли, але нам треба розуміти один одного, з цього й починається реінтеграція», – поділився думками під час відкриття Архієпископ УПЦ Федір.
Опісля виставка експозиціонувалася в холі Полтавської ОДА, а потім «На Зламі» переїхала в Свято Успенський Кафедральний собор м. Полтави.
Впродовж 2023 року російські військовослужбовці продовжили здійснювати на території України ряд порушень норм МГП - умисні вбивства ...
Російські військовослужбовці на території України продовжують порушувати норми міжнародного права. Зокрема, впродовж 1 червня 2023 п...
З початку повномасштабного вторгнення РФ Східноукраїнський центр громадських ініціатив регулярно фіксує випадки умисних вбивств, нап...
(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г