Упродовж трьох днів, з 11 по 13 квітня, правозахисники з організацій - членів Коаліції "Справедливість заради миру на Донбасі" брали участь у тренінгу "Документування гендерно обумовленого насильства та залучення дітей до збройних формувань в ході військового конфлікту на сході України, в тому числі з допомогою відеофіксації".
Документатори з'ясували, в чому суть саме гендерно обумовленого насильства та чим такий злочин відрізняється від інших. Про особливості роботи з людьми, які стали свідками гендерно обумовленого насильства, розповіла Олена Суслова, керівник Інформаційно-консультаційного жіночого центру.
Факти залучення неповнолітніх осіб до зброних формувань досліджував Олексій Лазаренко, віце-президент Всеукраїнської фундації "Захист прав дітей". Правозахисник також поділився з учасниками тренінгу принципами спілкування з юними свідками подібних порушень.
Зі специфікою роботи Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні в частині документування учасників тренінгу ознайомили співробітники місії Наталія Пилипів, Володимир Щербау та Олеся Огризко.
"На стратегічному плануванні члени Коаліції погодили, що надалі зосередяться на документуванні гендерно обумовлених порушень прав людини та випадків залучення неповнолітних осіб до збройних формувань. Збирати факти про такі порушення надзвичайно складно, тому важливо, щоб правозахисники були озброєні необхідними знаннями. Міжнародні організації також потребують такої інформації, саме тому ми й проводимо тренінг, присвячений цим проблемам", - зауважив Володимир Щербаченко, координатор Коаліції "Справедливість заради миру на Донбасі".
Під час навчання кожен правозахисник попрактикувався у документуванні порушення, пов'язаного з гендерно обумовленим насильством. Правозахисники розділилися між собою у групи так, щоб у кожній з них було три ролі - постраждалий, інтерв'юер та оператор. У результаті обговорення навчального документування, проведеного під керівництвом Вікторії Купер (Witness) та Олексія Біди (УГСПЛ), учасники змогли проаналізувати свої та чужі помилки, щоб потім не повторювати їх під час реального документування.
Крім того, правозахисники працювали над підготовкою і верифікацією доказів конкретних правопорушень для розгляду їх у Міжнародному кримінальному суді та дізналися, як проводити інтерв'ю з постраждалими максимально безпечно - і для свідка, і для документатора.
Тренінг проведено в рамках програми "Посилення інституційного розвитку Коаліції "Справедливість заради миру на Донбасі" через зміцнення внутрішніх та зовнішніх комунікацій", що реалізується за підтримки ПРООН.
Впродовж 2023 року російські військовослужбовці продовжили здійснювати на території України ряд порушень норм МГП - умисні вбивства ...
Російські військовослужбовці на території України продовжують порушувати норми міжнародного права. Зокрема, впродовж 1 червня 2023 п...
З початку повномасштабного вторгнення РФ Східноукраїнський центр громадських ініціатив регулярно фіксує випадки умисних вбивств, нап...
(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г