У четвер, 26 липня в Українському кризовому медіа центрі відбулася презентація збірки звітів про проблеми цивільного населення на Донбасі «Жити всупереч».
У книжці автори описали порушення прав людини під час збройного конфлікту на Донбасі, проблеми медичного забезпечення населення на території Донбасу, а також злочинну діяльність групи швидкого реагування «Бетмен», яка займалась організацією незаконних місць несвободи у Луганську.
Книга базується на глибинних інтерв’ю людей, які пережили гендерно-обумовлене насильство, масові обстріли та ув’язнення в незаконних в’язницях. Одним із розділів є «Чорна субота», в якому автор також акцентує увагу на проблемах державної допомоги постраждалим внаслідок обстрілів цивільного населення силами АТО у Маріуполі 24 січня 2015 року.
«Коли постраждалих почали виписувати з лікарень, виявилось, що у держави відсутня будь-яка стратегічна політика щодо долі цих людей», – зазначив Денис Денисенко, співавтор, голова ГО «Правозахисний центр громадських досліджень».
Заручниками ситуації виявились і медики, які вимушені звільнятися з керівних посад заради того, щоб покинути окуповані території Донецької та Луганської областей.
«Медики, які хочуть покинути територію ОРДЛО заради отримання пенсій або зустрічі з родичами, вимушені звільнятися з керівних посад і стають рядовими лікарями на території України», – зазначила Євгенія Бардяк, співавторка, голова ГО «Молода Просвіта Прикарпаття».
Жертвами злочинного режиму стали і жителі Луганська, які потерпали від незаконного збройного формування «Бетмен», очільником якого був Олександр Бєднов. Члени угруповання масово застосовували насильство не тільки до проукраїнського населення, але й до людей, які симпатизували режиму «ЛНР».
«Людина могла просто пройти повз машину «Бетмена» і потрапити у підвал; також можна було не сподобатися сусідові і він анонімно повідомляв членам угруповання, що ти – коригувальник вогню (по позиціях формувань «ЛНР»)», – розповідає Катерина Котлярова, співавторка, дослідниця ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив», учасниця АТО.
Книга відображає, наскільки важким та суперечливим є життя людей, які живуть всупереч соціальній реальності на Донбасі. Водночас автори впевнені, що книга стане своєрідним містком для встановлення справедливості на Донбасі.
«Наша глобальна мета – робити маленькі кроки до наближення миру такими історіями, які торкаються нас незалежно від політичних поглядів. Ми віримо, що це стане підґрунтям для побудови подальшого діалогу», – наголосила Аліна Боднар, редакторка-упорядниця, менеджерка проектів ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив».
Презентація та видання «Жити всупереч» стали можливими у рамках проекту «Уповноваження громадянського суспільства для трансформації культури пам’яті – ненасильницькі шляхи вирішення жорстокого минулого Донбасу», що реалізується громадськими організаціями Kurve Wustrow (Німеччина) та Східноукраїнський центр громадських ініціатив (Україна) за підтримки Федерального уряду Німеччини.
Впродовж 2023 року російські військовослужбовці продовжили здійснювати на території України ряд порушень норм МГП - умисні вбивства ...
Російські військовослужбовці на території України продовжують порушувати норми міжнародного права. Зокрема, впродовж 1 червня 2023 п...
З початку повномасштабного вторгнення РФ Східноукраїнський центр громадських ініціатив регулярно фіксує випадки умисних вбивств, нап...
(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г