У п'ятницю, 11 листопада розпочався чотириденний тренінг щодо вивчення іноземного досвіду документування для правозахисників, які працюють у зоні збройного конфлікту.
Жвава дискусія серед учасників розпочалася під час лекції про потенційні міжнародні злочини, скоєні під час збройного конфлікту на Донбасі та відповідальність за їх скоєння Антона Кориневича, доцента кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин КНУ ім. Тараса Шевченка.
Зокрема, правозахисників цікавило, як довести міжнародній спільноті те, що в Україні зараз ведеться війна, в якій агресором виступає Російська Федерація. Окремим моментом дискусії стало протиріччя у термінології, адже антитерористична операція у розумінні міжнародних правозахисних організацій є насамперед збройним, а не воєнним конфліктом.
Антон Кориневич акцентував увагу на видах міжнародних злочинів та пояснив, якою є специфіка тих правопорушень, з якими стикаються правозахисники. Учасники обговорювали, чому у випадку збройного конфлікту на Донбасі йдеться саме про злочини проти людяності та воєнні злочини, однак не про геноцид чи агресію.
У результаті першого дня тренінгу учасники озброїлися необхідними знаннями для того, аби в подальшому передавати задокументовані випадки порушень прав людини на розгляд Міжнародного кримінального суду.
Тренінг відбувається за підтримки Фонду права людини Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів, Програмою розвитку ООН в Україні та Державним департаментом США.
Кількість нових порушень, вчинених російськими військовими в Україні стрімко зростає. За час повномасштабного вторгнення Російської ...
З початку повномасштабного вторгнення в Україну військові Російської Федерації систематично вчиняють 7 типів воєнних злочинів. Про ц...
18 січня Служба безпеки України повідомила, що оголосила в розшук учасника незаконних збройних формувань так званої «ЛНР». Судячи з...
(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г