16 вересня о 15:00 в Центральній міській бібліотеці м. Слов’янськ відбулося відкриття мандрівної виставки «На зламі» про зміни в житті цивільного населення впродовж 2014-2018рр. Захід відвідали представники органів місцевої влади, журналісти, громадські активісти міста та працівники закладів культури і освіти.
Виставка є результатом п’ятирічної роботи з документування організацій-учасників Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі».
«Ми поєднали справжні живі спогади людей про війну, страх, невизначеність і подальші зміни, які відбулися з мирних населенням», - зазначила Марія Білякова, документаторка БФ «Восток SOS».
«На зламі» особливу увагу звертає на вимушену міграцію, правове свавілля в умовах війни та життя в умовах невизначеності. Згадані також і обстріли цивільних об’єктів. Євген Чекарьов, юрист і адвокат Української Гельсінської Cпілки з прав людини, наголосив на необхідності розслідування випадків руйнування житла.
«Ми розуміємо, що РФ напала на Україну але звісно ми не можемо стягнути з Російської Федерації, в рамках Українського законодавства ту шкоду. Українські суди виносять рішення про стягнення шкоди. Але РФ не визнає ці судові рішення і люди не можуть отримати компенсацію за зруйноване майно», - зауважив Чекарьов.
Наприкінці гості презентації почали обговорювати важливість обговорень порушень прав цивільних у Донецькій та Луганській областях. Дехто виразив думку, що «На зламі» торкається лише обмеженого кола осіб, які мають активну громадську позицію. Інші ж вважали, що потрібно працювати з населенням, яке починає забувати про злочини війни.
«Я вважаю, що це надзвичайно важлива виставка, яка наголошує саме на житті звичайних людей. І багато хто починає забувати про усі злочини, які відбувалися під час війни. Наше завдання як активістів – робити інформацію про порушення прав людини публічною і максимально поширювати її», - підкреслила Галина Олійникова, голова ЕГО «Мама-86».
Презентація та створення виставки «На Зламі» стали можливими у рамках проекту «Уповноваження громадського суспільства для трансформації культури пам’яті – ненасильницькі шляхи вирішення жорстокого минулого Донбасу», що реалізується громадськими організаціями Kurve Wustrow (Німеччина) та Східноукраїнський центр громадських ініціатив (Україна) спільно з партнерами за підтримки Федерального уряду Німеччини.
18 січня Служба безпеки України повідомила, що оголосила в розшук учасника незаконних збройних формувань так званої «ЛНР». Судячи з...
Прокурор Міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда заявила, що за результатами попереднього аналізу злочинів, вчинених під час зб...
Велика палата Європейського суду з прав людини ухвалила приєднати до позову України проти Росії, який стосується агресії на Донбасі,...
(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г