У день Збройних сил України, 6 грудня, о 17:00 відбулося відкриття мандрівної виставки «На зламі». Виставку про порушення прав цивільного населення презентували у м. Дніпро в музеї "Громадянський подвиг Дніпропетровщини в подіях АТО". Презентацію відвідав заступник Генерального консула Німеччини, представники міжнародних організацій, нацгвардійці, науковці та працівники культурної сфери.
Пан Петер Шмаль, заступник Генерального консула Німеччини, відзначив, що виставка "На зламі" стала ще одним результатом плідної співпраці українського та німецького народів, націленої на подолання наслідків збройного конфлікту на Донбасі. Також пан Шмаль наголосив на важливості німецької підтримки для України та дотриманні прав людини як базису для розвитку демократії в Україні.
Володимир Щербаченко, голова Східноукраїнського центру громадських ініціатив, відзначив символічність поєднання історій військових та цивільних.
Серед постійних експозицій музею можна побачити приклади звитяжної поведінки як цивільних так і військових. Віримо, що наша виставка логічно доповнить представлену проблематику. "На зламі" демонструє глядачу інші важливі аспекти війни, а саме складні зміни, які ставилися в житті цивільного населення в наслідок війн, як на Донбасі так і в родинах наших співгромадян по всій України, - сказав Володимир Щербаченко.
Виставка акцентує увагу на поєднанні особистісного та суспільного: на стендах зображені задокументовані історії постраждалих цивільних, які доповнюють відео та статистика, яка демонструє докорінні зміни українського суспільства.
Коли ми збирали свідчення для виставки то чули від багатьох респондентів, що війна розділила їхнє життя на період «До» і «Після». Багато і зараз немов продовжують жити в 2014 році і кожен день ніби переживають ті події, які їх травмували. Ця виставка також і про емпатію і чи можуть знайти спільну мову люди, які підтримували різні сторони конфлікту, - відзначила документаторка Восток СОС Марія Білякова.
Наприкінці презентації, відвідувачі переглянули відео з виставкового стенду "Нова влада" про незаконні затримання цивільних бойовиками. Історії постраждалих не залишили байдужих у залі.
"Про ці звірства потрібно розповідати якомога більше. Необхідно, щоб наша молодь та громадськість знали правду про страждання, яких зазнали цивільні в умовах війни", - зазначив Віктор, переселенець, один з гостей презентації.
Презентація та створення виставки «На Зламі» стали можливими у рамках проекту «Уповноваження громадського суспільства для трансформації культури пам’яті – ненасильницькі шляхи вирішення жорстокого минулого Донбасу», що реалізується громадськими організаціями Kurve Wustrow (Німеччина) та Східноукраїнський центр громадських ініціатив (Україна) та партнерами за підтримки Федерального уряду Німеччини.
Протягом 2022 року команда Східноукраїнського центру громадських ініціатив продовжувала роботу, розпочату ще 2014 року, зі збору док...
Умисні вбивства й катування цивільних, сексуальне насильство та умисні напади на цивільне населення та цивільні об’єкти - це далеко ...
Російські військовослужбовці на території України продовжують ігнорувати норми міжнародного права. Зокрема, в жовтні експертами Схід...
(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г