4 березня в Тетієві, Київської області в приміщенні будинку культури Тетіївської об'єднаної територіальної громади відбулася презентація мандрівної виставки «На Зламі».
Виставка поєднує особисті історії свідків та постраждалих з інфографікою та статистичними доказами, які показують наскільки глибокі зміни відбулись в структурі суспільства після початку збройного конфлікту на Сході України. Вона демонструє особисті переживання постраждалих про страх перед війною, злам звичного життя та незаконні ув’язнення на непідконтрольній території України. «На Зламі» звертає увагу глядачів на проблеми адаптації ВПО, демографічні зміни в Донецькій та Луганській областях, відсутність спільного бачення щодо шляхів реінтеграції тимчасово окупованих територій.
Серед гостей відкриття були школярі, пенсіонери, активісти, працівники державних установ та журналісти. Окрім представників Коаліції на відкритті виступила колишня полонена Анастасія Мухіна і розповіла як після окупації Луганська в 2014 році почала розповсюджувати проукраїнські листівки та через це потрапила в полон.
Жителі міста наголосили на важливості проведення таких подій у містах, віддалених від лінії фронту, задля формування емпатії:
«Говорячи про АТО, про 8-й рік війни ми завжди говоримо про стійкість і героїзм. Про мужність і відвагу наших співвітчизників, які боронять рідну землю від російського агресора на Східних рубежах. Але ми також повинні перейматися тим, чи живуть звичайні люди. Ми, ті хто живе далеко від тих рубежів. Хто не знає вибухів снарядів. Не знає обстрілів градів. Над чиїми головами мирне небо. Ми все таки маємо знати, чути як жили, як проживають нині ті, над чиїми головами свистіли кулі».
Презентація та створення виставки «На Зламі» стали можливими у рамках проекту «Уповноваження громадського суспільства для трансформації культури пам’яті – ненасильницькі шляхи вирішення жорстокого минулого Донбасу», що реалізується громадськими організаціями Kurve Wustrow (Німеччина) та Східноукраїнським центром громадських ініціатив (Україна) спільно з партнерами за підтримки Федерального уряду Німеччини.
Протягом 2022 року команда Східноукраїнського центру громадських ініціатив продовжувала роботу, розпочату ще 2014 року, зі збору док...
Умисні вбивства й катування цивільних, сексуальне насильство та умисні напади на цивільне населення та цивільні об’єкти - це далеко ...
Російські військовослужбовці на території України продовжують ігнорувати норми міжнародного права. Зокрема, в жовтні експертами Схід...
(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г