20 листопада о 14:00 у районному будинку культури м. Хмільник відбулася презентація збірки видань "Місто, з якого почалася війна" про порушення прав людини у м. Слов'янськ, а також про проблему відновлення миру у місті. Захід відвідали журналісти, громадські активісти, працівники сфери культури та освіти.
Серед спікерів презентації були:
"Ми ще не раз почуємо про окупацію Слов'янська як приклад того, що може статися внаслідок бездіяльності місцевої влади та правоохоронних органів. Що ж стало результатом? Сотні загублених людських життів, закатовані, кинуті рити окопи під обстрілами. Авторських колектив правозахисників поставив собі за мету розповісти не лише історії постраждалих, а й назвати імена тих, хто відповідальний за злочини", - відзначив Антон Удовенко.
Надзвичайно важливим є персонаж Ігоря Гіркіна (Стрєлкова), який фактично очолив групу захоплення міста. "У Гіркіна також була своя свита, він прибув не сам. Вони були його штабістами. І згідно міжнародного гуманітарного права, ця вся група відповідальна за всі ті злочини, які відбулися з квітня по липень 2014 року. Це і так званий трибунал, який незаконно приймав рішення та навіть присуджував до страти невинних людей" - сказав Олексій Біда.
"Метою мого розділу було зрозуміти який вплив мала пропаганда на жителів Слов'янська та якими саме методами вона діяла", - підкреслила Надія Нестеренко. Глава "Інше місто" акцентує саме на методах інформаційного впливу російських та місцевих ЗМІ: підміні понять, контекстів, фреймингу. "Відео обстрілу з Ірану використали як матеріал, який демонструє обстріл Слов'янська начебто фосфорними бомбами. Місцеві жителі неодноразово казали про те, що бачили у ЗМІ підміну сюжетів, коли у новині вживаються слова "Слов'янськ, обстріли", але місто було не їхнім".
В основі видання - 78 історій цивільних, які стали свідками численних порушень прав людини у місті, а також допомагали відновлювати довіру серед мешканців Слов'янська по завершенні окупації. "У центрі видання - людська доля, людина, яка вимушено потрапила в ситуацію війни та насильства. У нашій роботі ми намагалися максимально відобразити людські переживання, думки, страждання та , щоб показати наскільки неоднозначною є війна. Часто ми забуваємо, що за постатями героїв війни приховані історії цивільних, які потребують співчуття та розуміння," - сказала Наталія Каплун".
Facebook-трансляція події: https://www.facebook.com/jfp.org/videos/3861311203881717
Видання «Місто, з якого почалася війна» підготували Східноукраїнський центр громадських ініціатив, БФ «Восток SOS», Правозахисний центр громадських досліджень, ГО «Молода Просвіта Прикарпаття», ГО «Громадський комітет захисту конституційних прав і свобод громадян», які є членами Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі», за підтримки Kurve Wustrow – Centre for Training and Networking in Nonviolent Action в рамках програми «Громадянська служба миру», яка фінансується Федеральним урядом Німеччини.
18 січня Служба безпеки України повідомила, що оголосила в розшук учасника незаконних збройних формувань так званої «ЛНР». Судячи з...
Прокурор Міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда заявила, що за результатами попереднього аналізу злочинів, вчинених під час зб...
Велика палата Європейського суду з прав людини ухвалила приєднати до позову України проти Росії, який стосується агресії на Донбасі,...
(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г