15 листопада о 13:00 в Донецькому обласному художньому музеї м. Дружківка відбулося відкриття мандрівної виставки «На зламі» про зміни в житті цивільного населення в ході збройного конфлікту на Сході України. Захід відвідали громадські активісти міста, колишні постраждалі від прав людини, працівники культурної сфери та школярі.
Виставка "На зламі" - наша спроба звернути увагу суспільства на проблеми людей, особливо цивільних, які потрапили у полон збройного протистояння. Усіх героїв виставки, яких ми опитали, об'єднує важлива річ - кожен з них пережив травматичний досвід, - сказала Марія Білякова, документаторка БФ "Восток СОС".
Виставка "На зламі" розповідає також історії постраждалих від порушення прав людини, які документатори Коаліції збирали впродовж 5 років. "Я корінна донеччанка і я ніколи не сумнівалась, що Донецьк - це Україна. Навіть коли я перебувала у полоні бойовиків, я знала, що держава працює, щоб звільнити мене" - сказала Валентина Бучок, яка була незаконно ув'язнена у Донецьку.
Найпарадоксальнішим було те, що вони судили українських патріотів за українським законодавством. Тобто ви уявіть - мені якісь озброєні люди кажуть, що я шпигунка і судять за 321 КК України, хоча насправді вони взагалі відкидають існування України, - пригадала пані Валентина.
Співатори виставки з Коаліції "Справедливість заради миру на Донбасі" доповнили особисті історії постраждалих також інфографікою, щоб врівноважити її емоційність та суб'єктивність, та дати змогу глядачу ширше подивитися на проблеми цивільного населення, які з'явилися в ході війни на Донбасі.
Під час офіційного відкриття також відбулася екскурсія для школярів 8-го класу місцевої школи №8. Школярі мали змогу поспілкуватися з колишніми в'язнями незаконних в'язниць та співавторами виставки. Було приємно почути від школярів, що більшість з них планує залишитися в Україні. "Необхідно розбудовувати власну державу, щоб ви та ваші діти жили там, де поважають закон та життя людини", - відзначила Валентина Бучок.
Презентація та створення виставки «На Зламі» стали можливими у рамках проекту «Уповноваження громадського суспільства для трансформації культури пам’яті – ненасильницькі шляхи вирішення жорстокого минулого Донбасу», що реалізується громадськими організаціями Kurve Wustrow (Німеччина) та Східноукраїнський центр громадських ініціатив (Україна) та партнерами за підтримки Федерального уряду Німеччини.
Впродовж 2023 року російські військовослужбовці продовжили здійснювати на території України ряд порушень норм МГП - умисні вбивства ...
Російські військовослужбовці на території України продовжують порушувати норми міжнародного права. Зокрема, впродовж 1 червня 2023 п...
З початку повномасштабного вторгнення РФ Східноукраїнський центр громадських ініціатив регулярно фіксує випадки умисних вбивств, нап...
(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г