Сьогодні, 29 травня, на фестивалі документального кіно Docudays відбувся майстер-клас «Від Кеннеді до Майдану: роль відео у правосудді» від Вікторії Купер, яка представляє організацію Witness.
Witness була заснована 1992 року музикантом Пітером Гебріелом для фіксації правопорушень за допомогою відео та адвокації постраждалих.
Вікторія розповіла, як правильно знімати відео, яке потім може слугувати юридичним доказом, зокрема в міжнародних інстанціях, таких як Міжнародний кримінальний суд. Так, для судових процесів є важливими документація передачі даних (так звана chain of custody), автентичність доказового матеріалу тощо. Під час зйомки доказового відео варто звертати увагу на можливість ідентифікувати місце та час його створення.
Зважуючись опублікувати відеодоказ, особливу увагу слід приділити правилу «Не нашкодь» – прорахувати, як оприлюднення такого доказу вплине на самого автора, на постраждалих, на злочинців (це може спонукати їх «замісти сліди» або ж навпаки, призведе до самосуду), а також на суспільство.
Присутні мали змогу попрацювати у групах, аналізуючи те, які саме відеозаписи можуть слугувати доказами того чи іншого елементу складу злочину.
«Звичайно, забракло часу, бо насправді на такий тренінг йде тиждень. Але в аудиторії є інтерес, є вогонь в очах. І для зацікавлених є перспектива навчатися далі – Witness проводитиме тренінги до кінця червня, плюс є маса онлайн-ресурсів, якими можна користуватися завжди», – поділилася Вікторія Купер своїми враженнями з Коаліцією «Справедливість заради миру на Донбасі».
Впродовж 2023 року російські військовослужбовці продовжили здійснювати на території України ряд порушень норм МГП - умисні вбивства ...
Російські військовослужбовці на території України продовжують порушувати норми міжнародного права. Зокрема, впродовж 1 червня 2023 п...
З початку повномасштабного вторгнення РФ Східноукраїнський центр громадських ініціатив регулярно фіксує випадки умисних вбивств, нап...
(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г