28 вересня в Івано-Франківську на території відновленого приміщення колишнього заводу “Промприлад” правозахисники презентували збірку аналітично-публіцистичних звітів “Жити всупереч: проблеми цивільного населення під час війни на Донбасі”. Книга базується на вивченні відкритих джерел та глибинних інтерв’ю людей, що пережили масові обстріли, утримання в незаконних в’язницях, надавали чи отримували медичну допомогу на лінії вогню.
Один із респондентів Михайло Глагович розповів про будні військових медиків на передовій. Пригадав деякі випадки з пораненими, яких доводилося рятувати після обстрілів. Але крім військових, до приїжджих лікарів також щодня формувалися черги цивільних. Медик не виключає, що до них під час чергувань у 2015 році приходили і мешканці окупованих територій. Допомогу надавали усім.
У розділі про доступ до медичних послуг, який готувала Євгенія Бардяк, представниця ГО “Молода Просвіта Прикарпаття”, зокрема, розкрито тенденцію медичної міграції між окупованою і неокупованою територіями. Як зазначається, багато якісної діагностичної апаратури та кваліфікованих спеціалістів залишилися в Донецьку, тому люди з прифронтових населених пунктів та сусідніх областей досі їдуть за лікуванням на непідкронтрольну українському уряду територію.
Редактор збірки та менеджер проектів ГО “Східноукраїнський центр громадських ініціатив” Сімон Шлеґель детально розповів про саму структуру видання та її авторів. Пригадав окремі історії про обстріл Маріуполя, Бахмута, Трьохізбенки.
Менеджер проектів ГО “Східноукраїнський центр громадських ініціатив” Антон Удовенко зазначив, що автори кожного з досліджень, представлених у цій збірці, розповідають сховані за статистикою історії. Не тому, що статистика зайва як така. А тому, що вона не показує, як насильство перевертає життя людей з ніг на голову. Усі герої цих реальних історій стали пораненими, бранцями чи безхатченками несподівано, під час буденних справ. Задокументовані випадки репрезентують найбільшу та найвразливішу групу постраждалих, яка утворилася внаслідок війни, - цивільних.
Наприкінці заходу присутні задали питання та обговорили деякі хвилюючі моменти. Кожен бажаючий зміг отримати друкований примірник з підписом співавтора чи редактора.
Презентація відбулася у рамках проекту «Уповноваження громадянського суспільства для трансформації культури пам’яті – ненасильницькі шляхи вирішення жорстокого минулого Донбасу», що реалізується Коаліцією “Справедливість заради миру на Донбасі” та громадськими організаціями Kurve Wustrow (Німеччина) і Східноукраїнський центр громадських ініціатив (Україна) за підтримки Федерального уряду Німеччини.
Впродовж 2023 року російські військовослужбовці продовжили здійснювати на території України ряд порушень норм МГП - умисні вбивства ...
Російські військовослужбовці на території України продовжують порушувати норми міжнародного права. Зокрема, впродовж 1 червня 2023 п...
З початку повномасштабного вторгнення РФ Східноукраїнський центр громадських ініціатив регулярно фіксує випадки умисних вбивств, нап...
(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г