Діти війни: як «ДНР» та «ЛНР» виховує нове покоління захисників Донбасу

11.07.2018

Location icon Балашов, Саратовська область, РФ


Керівництво ДНР та ЛНР активно перевиховує молодь окупованих територій за допомогою воєнізованих літніх таборів, де дітей готують до війни. Їх навчають тактики ведення боїв, користування зброєю, орієнтації на місцевості. Усе це свідчить про зміну стратегії російських кураторів конфлікту – орієнтацію на довгострокову опозицію шляхом ідеологічного та військового виховання місцевої молоді.

Ідеологічна боротьба перейшла в активну стадію з 2016 року – саме тоді зафіксована перша поїздка школярів ЛНР у військовий табір «Гвардєєц» за підтримки Міністерства Оборони РФ. Учасниками цих воєнізованих канікул стали кадети гімназії №9 м. Луганськ. Сам табір пройшов у Нижньому Новгороді а також у м. Балашов Саратовської області. За словами кадетів, табір мав чітку військову організацію та проходив на базі регулярних військ РФ:

«Було 9 команд: усі розділені на 3 роти, а в кожній роті було по 3 взводи. Змагання між учасниками відбувалися на базі 210 гвардійського полку інженерних військ РФ, а керівником табору був полковник авіації Росії»

Також кадети зазначили, що ці 9 команд були різноманітними «республіками», як-от Татарстан, Крим, «ЛНР», Чувашія та Україна. І хоча не всіх учасників сприймали у Росії як рівноцінних, учасники з «ЛНР» чітко ідентифікували себе як громадян іншої держави, які не мають жодного зв’язку до України. Це свідчить про те, що машина російської пропаганди працює ефективно.

Підготовка школярів Кирила та Степана, які теж взяли участь у таборі, була трохи іншою – вони збирали та розбирали АК-47, стріляли з пістолета, а також виходили в поле стріляти по мішенях. Загалом школярі задоволені підготовкою. Вони відзначали високий рівень організації табору.

Степан (зліва) та Данило (справа) у таборі в Нижньому Новгороді. Джерело: News-Front

Керівництво самопроголошених республік регулярно проводить такі військові навчання: 2018 року вже 2 таких табори пройшло у Московській області та у м. Азов Ростовської області. Обидва табори були схожі за своєю специфікою з попереднім: тактичні навчання, стрибки з парашутом та робота зі службовими собаками. Табір «Предтеченский городок» у м. Азов організований для дітей військовослужбовців ДНР під патронатом Російської Православної Церкви.

Посилена військова підготовка разом із тактичними навчаннями, курування таборів Міноборони Росії та фінансова підтримка з боку РПЦ свідчать про посилену ідеологічну підготовку, яку РФ проводить на окупованих територіях Донецької та Луганської областей. Це могло зумовити бажання російських кураторів конфлікту поглибити ідеологічну прірву між Україною та окупованим Донбасом. Місцеве населення стає медіумом, який активно поглинає контексти російської пропагандистської машини та відтворює це у власному середовищі. Це агресивно налаштовує самих жителів проти повернення до України та лише підкріплює їхню новосконструйовану ідентичність.

Останні новини

Воєнні злочини РФ за останні два тижні зросли за кількістю, видами та жорстокістю, — дайджест СЦГІ

Кількість нових порушень, вчинених російськими військовими в Україні стрімко зростає. За час повномасштабного вторгнення Російської ...

РФ систематично вчиняє 7 типів воєнних злочинів: підсумок 30 днів повномасштабної війни

З початку повномасштабного вторгнення в Україну військові Російської Федерації систематично вчиняють 7 типів воєнних злочинів. Про ц...

СБУ оголосила в розшук учасника НЗФ, причетного до функціонування незаконного місця несвободи в м.Брянка

18 січня Служба безпеки України повідомила, що оголосила в розшук учасника незаконних збройних формувань так званої «ЛНР». Судячи з...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г