«МГБ ДНР» опублікувало відео допитів підлітків, яких звинувачують у диверсіях

16.09.2016

Location icon Ясинувата, Донецька область


Спецслужби «ДНР» виклали на YouTube відеозаписи затримання і допитів сімох підлітків, які нібито були завербовані українським агентом і чинили диверсії.

Всі хлопчики з Ясинуватої, їм від 15 до 17 років. Їх звуть Богдан Коваленко, Арсеній Белавін, Владислав Пазушко, Денис Хмеленко, Ярослав Миронов, Максим Солодовников і Денис Коваль.

На відео затримання видно групу підлітків у кайданках, а також, як співробітники «МГБ ДНР» заходять до будинку і демонструють знайдену вибухівку – в'язку з шести шашок. На інших відео хлопці по черзі розповідають, як із травня 2015 по червень 2016 року підривали автомобілі цивільних і військових. Вони плачуть і просять вибачення у своїх мам.

«МГБ ДНР» стверджує, що група підлітків була завербована Ігорем Рицком із позивним «Алмаз», бійцем «Айдара» з Луцька. Він нібито шантажував хлопчиків і платив їм гроші за диверсії - по 5-10 тис. грн.

Представник розвідки «ДНР» розповів російському пропагандистському виданню LifeNews, що спецслужби більше року не могли викрити підлітків: «Ми були впевнені, що це працює розвідка СБУ. Потрапляє через наші блокпости, проводить операцію і йде. Думали, невловимий спецназ якийсь, а виявилося: пацани».

Депутат Ірина Геращенко, уповноважена з мирного врегулювання конфлікту на Донбасі, так прокоментувала ситуацію:

Днями в ЗМІ з'явилася шокуюча інформація, що орки в ОРДЛО  затримали групу підлітків за "диверсіі " і катують іх... Ця інформація, очевидно, потребує перевірки – і я думаю, це хороша нагода ЮНІСЕФ перевірити цю інформацію, отримати доступ до нещасних дітей, що іх катують публічними допитами на відео. Те,що ми бачимо на відео – це сталінські часи, сталінські методи, які успішно переймає ФСБ і іх сателіти в ОРДЛО... Сьогодні я спрямувала відповідні листи на ОБСЄ і ЮНІСЕФ з проханням терміново перевірити цю інформацію. І , очевидно,підніматиму це питання в Мінську 21 вересня.

Цей матеріал підготовлено Східноукраїнським центром громадських ініціатив за сприяння  МФ «Відродження» в рамках проекту «Експертна підтримка документування злочинів проти людяності та воєнних злочинів в ході збройного конфлікту на сході України.

Останні новини

В «ДНР» на 10,5 років виправної колонії засудили жительку Макіївки нібито за шпіонаж

В так званій ДНР незаконно затримали та засудили на 10 років та 6 місяців ув’язнення в виправній колонії жительку Макіївки. Про це ...

Держава більше декларує, ніж підтримує громадян, які отримали інвалідність внаслідок війни на Донбасі, - результати дослідження

Політика держави з підтримки осіб з інвалідністю, отриманої в результаті воєнних дій на Донбасі, є значною мірою декларативною. До ...

В Казахстані на 4,5 роки посадили учасника НЗФ на Донбасі. РФ відмовилася надавати найманцю тимчасовий прихисток

Євгеній Щербак Фото: Facebook Сергій Шаргунов В Казахстані на 4,5 років в’язниці засудили Євгенія Щербака за найманство у складі НЗФ...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г