«МГБ ДНР» опублікувало відео допитів підлітків, яких звинувачують у диверсіях

16.09.2016

Location icon Ясинувата, Донецька область


Спецслужби «ДНР» виклали на YouTube відеозаписи затримання і допитів сімох підлітків, які нібито були завербовані українським агентом і чинили диверсії.

Всі хлопчики з Ясинуватої, їм від 15 до 17 років. Їх звуть Богдан Коваленко, Арсеній Белавін, Владислав Пазушко, Денис Хмеленко, Ярослав Миронов, Максим Солодовников і Денис Коваль.

На відео затримання видно групу підлітків у кайданках, а також, як співробітники «МГБ ДНР» заходять до будинку і демонструють знайдену вибухівку – в'язку з шести шашок. На інших відео хлопці по черзі розповідають, як із травня 2015 по червень 2016 року підривали автомобілі цивільних і військових. Вони плачуть і просять вибачення у своїх мам.

«МГБ ДНР» стверджує, що група підлітків була завербована Ігорем Рицком із позивним «Алмаз», бійцем «Айдара» з Луцька. Він нібито шантажував хлопчиків і платив їм гроші за диверсії - по 5-10 тис. грн.

Представник розвідки «ДНР» розповів російському пропагандистському виданню LifeNews, що спецслужби більше року не могли викрити підлітків: «Ми були впевнені, що це працює розвідка СБУ. Потрапляє через наші блокпости, проводить операцію і йде. Думали, невловимий спецназ якийсь, а виявилося: пацани».

Депутат Ірина Геращенко, уповноважена з мирного врегулювання конфлікту на Донбасі, так прокоментувала ситуацію:

Днями в ЗМІ з'явилася шокуюча інформація, що орки в ОРДЛО  затримали групу підлітків за "диверсіі " і катують іх... Ця інформація, очевидно, потребує перевірки – і я думаю, це хороша нагода ЮНІСЕФ перевірити цю інформацію, отримати доступ до нещасних дітей, що іх катують публічними допитами на відео. Те,що ми бачимо на відео – це сталінські часи, сталінські методи, які успішно переймає ФСБ і іх сателіти в ОРДЛО... Сьогодні я спрямувала відповідні листи на ОБСЄ і ЮНІСЕФ з проханням терміново перевірити цю інформацію. І , очевидно,підніматиму це питання в Мінську 21 вересня.

Цей матеріал підготовлено Східноукраїнським центром громадських ініціатив за сприяння  МФ «Відродження» в рамках проекту «Експертна підтримка документування злочинів проти людяності та воєнних злочинів в ході збройного конфлікту на сході України.

Останні новини

Дмитро Піндюрін

СБУ оголосила в розшук учасника НЗФ, причетного до функціонування незаконного місця несвободи в м.Брянка

18 січня Служба безпеки України повідомила, що оголосила в розшук учасника незаконних збройних формувань так званої «ЛНР». Судячи з...

Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду вважає, що суд в Гаазі має підстави розпочати розслідування злочинів на Сході Україні та в Криму

Прокурор Міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда заявила, що за результатами попереднього аналізу злочинів, вчинених під час зб...

ЄСПЛ

ЄСПЛ приєднав до позову України проти Росії по Донбасу справи щодо MH17 та вивезення українських дітей до РФ

Велика палата Європейського суду з прав людини ухвалила приєднати до позову України проти Росії, який стосується агресії на Донбасі,...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г