Луганські козаки захопили студентку й утримували як «дуже небезпечного злочинця»

07.09.2016

Location icon Луганська область


У світі жінки борються за можливість безпечно подорожувати на самоті, без супроводу чоловіків. Цього права практично позбавлені жінки, які опиняються на території «ЛНР/ДНР». Так, влітку 2014 року студентка, що подорожувала автостопом, опинилася в полоні козаків. Свою історію вона розповіла документаторам Східноукраїнського центру громадських ініціатив.

Дівчина переходила кордон РФ та Луганської області та виявила, що звичного КПП вже не існує. Натомість там стояли козаки і перевіряли документи. Паспорт подорожньої їм чимось не сподобався і вони почали звинувачувати її, що вона снайперка. Змусили зняти футболку і показати, чи немає на тілі синців від зброї. Потім викликали машину, начепили дівчині на голову мішок та повезли у невідомому напрямку.

Студентка досі не знає, в якому місці її утримували. Будівля була схожа на якусь колишню адміністративну установу в невідомому населеному пункті. Кілька днів вона перебувала сама у підвалі.

Полонянку не годували, не поїли, не виводили в туалет. Під час одного з допитів дозволили скористатися туалетом на поверсі, де вона змогла напитися води з-під крана. У холодній підвальній кімнаті, де її лишали, не було нічого, навіть якоїсь ковдри, щоб прилягти. Тому вона дрімала сидячи, спершись на стіну. Та навіть так поспати їй не давали – будили посеред ночі, хапали за комір і тягнули на допит.

Під час безперервних допитів їй погрожували «всіма карами». Штовхали, давали запотиличники, погрожували зброєю. Під час одного з допитів розбили в кров обличчя. Вимагали зізнатися в тому, що вона – військовий злочинець і вбивала «їхніх хлопців».

Чаще всего угрожали расстрелять на месте, повесить, трахнуть, избить и закопать потом живьем, кинуть собакам на растерзание... Во время допроса забегают с автоматом: «Знакома тебе такая штука?! Скольких ты замочила такой штукой?»

...Чуть ли не с ноги дверь открывали, за шкирку, ногой могли разбудить, потормошить. Я думала, переломаю ноги на этой лестнице, потому что невозможно подниматься по лестнице, когда тебя то в спину толкают, то сбоку толкают. Силу-то не рассчитывают – я постоянно спотыкалась об эту лестницу, об стенки тормозила.

Так полонянка провела три дні. Потім бойовики дозволили їй зв’язатися зі знайомими, які приїхали її забрати. Дівчина не знає умов, на яких її відпустили. Можливо, за неї було сплачено викуп.

Цей матеріал підготовлено Східноукраїнським центром громадських ініціатив за сприяння  МФ «Відродження» в рамках проекту «Експертна підтримка документування злочинів проти людяності та воєнних злочинів в ході збройного конфлікту на сході України.

Останні новини

Перший рік повномасштабного вторгнення в огляді експертів СЦГІ

Протягом 2022 року команда Східноукраїнського центру громадських ініціатив продовжувала роботу, розпочату ще 2014 року, зі збору док...

9-й місяць війни в огляді експертів СЦГІ

Умисні вбивства й катування цивільних, сексуальне насильство та умисні напади на цивільне населення та цивільні об’єкти - це далеко ...

8-й місяць війни в огляді експертів СЦГІ

Російські військовослужбовці на території України продовжують ігнорувати норми міжнародного права. Зокрема, в жовтні експертами Схід...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г