Як КГБ «Смерш» у Луганську поводилося з полоненими жінками

02.09.2016

Location icon площа Героїв ВВВ, 10б, Луганськ


Жінки, які потрапляють на підвали в «ЛНР», є особливо вразливою категорією. В умовах імпровізованих в’язниць вони часто змушені перебувати в тісних камерах разом з чоловіками-в’язнями. І оскільки наглядачі – переважно чоловіки, то затримані жінки нерідко стають об’єктами сексуальних домагань.

Один з підрозділів «ЛНР» – КГБ «Смерш» – облаштував собі штаб у центрі Луганська неподалік від обладміністрації, в будівлі, розташованій на площі Героїв ВВВ 10б. Там були казарми, склади зі зброєю, приміщення для допитів, а також великі підвали. У цих підвалах утримувалися десятки людей, яких катували. Серед в’язнів були жінки.

Свідки, що утримувалися КГБ «Смерш» влітку 2014 року, розповіли про 38-річну жінку з Краснодону, яка була затримана за наркотики. Її тримали в одній камері з чоловіками. Вона була змушена ходити на відро в їхній присутності. Дуже соромилася. Чоловіки намагалися її заспокоїти, мовляв, всі дорослі люди і всі розуміємо, що скрутна ситуація, але вона щосили намагалася терпіти. Коли вже не витримувала, натягувала на голову спідницю, щоб хоч якось імітувати приватність.

Одного разу в камеру заскочив один із бойовиків і почав кричати: «Какой урод тут женщину к мужчинам приставил? Гаагская конвенция нарушена! Немедленно в отдельную камеру!»

Жінку справді перевели в іншу камеру – але там теж був чоловік. Потім її повернули назад.

Також цю жінку виводили на допити. Співкамерники розпитували, що з нею там роблять, і вона не розповідала. Казала, що підставляють під горло ножі та погрожують пістолетом. Потім той, хто регулярно допитував цю жінку, забрав її з собою на фронт.

Свідок розповів і про інших жінок, які утримувалися в цьому підвалі. Зокрема, він бачив двох молодих дівчат, яких звинувачували у роботі на партію Ляшка. Він казав, що вони були напіводягнені, в халатах. Наглядачі погрожували їм ножами та обіцяли зняти шкіру з рук. Дівчат утримували в окремій камері. Звідти по ночах було чути зойки, крики та плач. 

Цей матеріал підготовлено Східноукраїнським центром громадських ініціатив за сприяння  МФ «Відродження» в рамках проекту «Експертна підтримка документування злочинів проти людяності та воєнних злочинів в ході збройного конфлікту на сході України.

Останні новини

Дмитро Піндюрін

СБУ оголосила в розшук учасника НЗФ, причетного до функціонування незаконного місця несвободи в м.Брянка

18 січня Служба безпеки України повідомила, що оголосила в розшук учасника незаконних збройних формувань так званої «ЛНР». Судячи з...

Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду вважає, що суд в Гаазі має підстави розпочати розслідування злочинів на Сході Україні та в Криму

Прокурор Міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда заявила, що за результатами попереднього аналізу злочинів, вчинених під час зб...

ЄСПЛ

ЄСПЛ приєднав до позову України проти Росії по Донбасу справи щодо MH17 та вивезення українських дітей до РФ

Велика палата Європейського суду з прав людини ухвалила приєднати до позову України проти Росії, який стосується агресії на Донбасі,...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г