Опитування, проведене Фондом народонаселення ООН (UNFPA), показало, що жінки з окупованих регіонів Донбасу потерпали від гендерно зумовленого насильства в 2-3 рази частіше, ніж жінки з інших регіонів.
Дослідження проводилося в Луганській, Донецькій, Харківській, Запорізькій і Дніпропетровській областях. Було опитано понад 1000 повнолітніх жінок, які переселилися з окупованих територій, і понад 1500 місцевих жінок (в якості контрольної групи).
Найпоширенішими були такі форми насильства: приниження й образи; примус віддавати свої гроші / документи іншим особам; заборона ходити на роботу або навчання; залякування і погрози; удари або ляпаси; примус до роботи без оплати або за мінімальні гроші; коментарі сексуального характеру.
Характерно, що жертви сексуального насильства схильні замовчувати свій досвід. Лише 13 жінок, або 0,5% від числа всіх респонденток повідомляли хоча б про один випадок під час конфлікту.
При цьому з'явилися нові форми насильства, пов'язані з конфліктом, наприклад, згода на сексуальні стосунки заради виживання (11 жінок підтвердили, що вони робили «незвичні» речі, щоб вижити, половина з них займалися проституцією за гроші, їжу, інші послуги).
Заступник представника Фонду Павло Замостьян сказав в ефірі «Громадського радіо», що «переважна більшість насильства була завдана до та під час переселення». Він зазначив, що жінки часто вказували на людей у військовій формі.
«Але в цьому дослідженні ми не питали про приналежність... Головним предметом є саме явище і принцип незворотності покарання винуватця», - підкреслив він.
Впродовж 2023 року російські військовослужбовці продовжили здійснювати на території України ряд порушень норм МГП - умисні вбивства ...
Російські військовослужбовці на території України продовжують порушувати норми міжнародного права. Зокрема, впродовж 1 червня 2023 п...
З початку повномасштабного вторгнення РФ Східноукраїнський центр громадських ініціатив регулярно фіксує випадки умисних вбивств, нап...
(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г