Жінка і сексуальне насильство у незаконних місцях несвободи

14.09.2018

Location icon ВІдділення Нової пошти №22, вул. Майська, м. Донецьк


Жінки в незаконних в’язницях Л/ДНР часто стають жертвами сексуального насильства. Про вчинення наглядачами незаконної тюрми такого злочину згадує один зі полонених. Чоловіка тримали в ув’язненні донські козаки у приміщенні відділення Нової Пошти по вулиці Майській у Донецьку. Там зазвичай всіх розділяли по камерах за статтю, однак був період, коли до них в камеру помістили і жінку. Незаконно ув’язнена поділилася з сусідами по камері історією про свої страждання, які зазнала у попередньому місці несвободи.

Варіанти розвитку подій за участю жінок у місці незаконного позбавлення волі були переважно невтішні: або коменданти забирали до себе жінок для розваги, або ж до незаконних в’язниць втрапляли жінки легкої поведінки, яким вдавалося шляхом вдоволення сексуальних забаганок бойовиків випросити до себе поблажливе ставлення в буцегарні.

Однією із численних задокументованих дослідниками Східноукраїнського центру громадських ініціатив історій стала інформація про ув’язнену жінку, яка, свого часу, поїхала на заробітки до Західної Європи. Там, за розповідями полоненого співкамерника, українка, родом з Донецька, познайомилася з іспанцем. Разом приїхали в Україну. Одного вечора, ненароком порушивши комендантську годину, двоє втрапили до донецького підвалу. Однак із часом їх випустили. За словами очевидця, який перебував у той час в тому ж місці несвободи, бойовики спочатку познущалися над жінкою, а потім випустили. Вони щовечора бойовики забирали її до лазні, а зранку повертали до камери. При цьому, жінку напували, бо поверталася вона у стані алкогольного сп’яніння.

Трапляються випадки присутності в буцегарнях і жінок легкої поведінки. Одна з бранок розповідає про українську заробітчанку в південноєвропейській країни, яка втрапила до камери в Ясинуватій. Жінці, яка за підозрою співкамерників мала ушкоджену психіку, часом доводилося загравати з бойовиками, отримуючи натомість цигарки чи цукерки.

До сексуальних утіх бойовиків часом змушені були вдаватися жінки і заради порятунку дитини. Полонена в ЛОДА засвідчила, як матір втрапила до камери, бо вкрала їжу для своєї однорічної дитини. Жінка змушена була сексуально вдовольнити комендантів, аби ті наступного дня відпустили її додому годувати своє дитинча.

Сексуальне насильство у місцях несвободи неможливо заперечити, бо про нього говорять свідки і постраждалі. Однак розслідування цього злочину, як правило, не відбувається. Перешкодами на шляху розслідування стає страх постраждалих зізнатися у тому, що зазнали, неможливість вчасно провести судово-медичну експертизу, замовчування історії через психологічні причини, неготовність та небажання представників правоохоронних органів розслідувати такі злочини.

Закликаємо  осіб, які постраждали під час конфлікту або стали свідками грубих порушень прав людини, повідомляти про такі порушення організації-члени Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі» у спеціальній формі на сайті.   

 

Останні новини

Перший рік повномасштабного вторгнення в огляді експертів СЦГІ

Протягом 2022 року команда Східноукраїнського центру громадських ініціатив продовжувала роботу, розпочату ще 2014 року, зі збору док...

9-й місяць війни в огляді експертів СЦГІ

Умисні вбивства й катування цивільних, сексуальне насильство та умисні напади на цивільне населення та цивільні об’єкти - це далеко ...

8-й місяць війни в огляді експертів СЦГІ

Російські військовослужбовці на території України продовжують ігнорувати норми міжнародного права. Зокрема, в жовтні експертами Схід...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г