Під Донецьком козак застрелив двох дівчат за відмову зайнятися сексом

30.05.2016

Location icon Ларине, Донецька область


Так званий «перший смертний вирок» у «ДНР», який широко обговорювався на початку цього року, є пов'язаним із гендерним насильством. Учасник козачої банди «Область війська Донського» Анатолій Якубенко був засуджений до розстрілу за вбивство двох дівчат. Щодо нього розслідується ще кілька справ, за якими його обвинувачують у бандитизмі, вбивствах, згвалтуванні, у незаконному придбанні та зберіганні зброї і боєприпасів.

Убивство дівчат символічно сталося в міжнародний жіночий день. Увечері 8 березня 2015 року козаки разом із Якубенком відзначали свято в одному з кафе селища Ларине, що під Донецьком. Вони підійшли до 23-річних Олени Лещенко і Ліни Кузіної та запропонували тим зайнятися сексом. Дівчата відмовилися. Згідно з матеріалами справи, Якубенко кілька разів вистрілив у дівчат з пістолета Стєчкіна, при цьому зробивши контрольні постріли в голову. Потім тіла закопав у полі.

«Ці дівчата не мали жодного стосунку до військової служби або якихось рухів опору, пов'язаних із бойовими діями», – сказала «Донецькому агентству новин» суддя «Верховного суду ДНР», і голова трибуналу Людмила Стратейчук, яка до «ДНР» працювала в апеляційному суді Донецької області.

28-річний Анатолій Якубенко – уродженець Макіївки. Закінчив Макіївське гірниче училище. Був судимий. Два роки тому вступив до «Області війська Донського» під керівництвом отамана Юрія Сафоненка, отримавши позивний «Валуй». Як пише «Газета.ру», штаб козацтва стояв у фешенебельному готелі «Прага» в центрі Донецька. В угруповання були ще чотири військові бази, і гроші воно отримувало, зокрема, контролюючи два великих міських ринка. Одним із цих ринків, «Соколом», займався Якубенко.

Анатолій Якубенко - на фото ліворуч. Джерело

30 листопада 2014 року козаки захопили підприємців, які збунтувалися, – подружжя Сергієнків. Їх протримали 75 днів у чомусь на кшталт собачої буди. Серед викрадачів був і Якубенко. Про це сама Ганна Сергієнко розповіла в інтерв’ю.

Цей матеріал підготовлено Східноукраїнським центром громадських ініціатив за сприяння  МФ «Відродження» в рамках проекту «Експертна підтримка документування злочинів проти людяності та воєнних злочинів в ході збройного конфлікту на сході України.

Останні новини

Дмитро Піндюрін

СБУ оголосила в розшук учасника НЗФ, причетного до функціонування незаконного місця несвободи в м.Брянка

18 січня Служба безпеки України повідомила, що оголосила в розшук учасника незаконних збройних формувань так званої «ЛНР». Судячи з...

Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду вважає, що суд в Гаазі має підстави розпочати розслідування злочинів на Сході Україні та в Криму

Прокурор Міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда заявила, що за результатами попереднього аналізу злочинів, вчинених під час зб...

ЄСПЛ

ЄСПЛ приєднав до позову України проти Росії по Донбасу справи щодо MH17 та вивезення українських дітей до РФ

Велика палата Європейського суду з прав людини ухвалила приєднати до позову України проти Росії, який стосується агресії на Донбасі,...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г