Під Донецьком козак застрелив двох дівчат за відмову зайнятися сексом

30.05.2016

Location icon Ларине, Донецька область


Так званий «перший смертний вирок» у «ДНР», який широко обговорювався на початку цього року, є пов'язаним із гендерним насильством. Учасник козачої банди «Область війська Донського» Анатолій Якубенко був засуджений до розстрілу за вбивство двох дівчат. Щодо нього розслідується ще кілька справ, за якими його обвинувачують у бандитизмі, вбивствах, згвалтуванні, у незаконному придбанні та зберіганні зброї і боєприпасів.

Убивство дівчат символічно сталося в міжнародний жіночий день. Увечері 8 березня 2015 року козаки разом із Якубенком відзначали свято в одному з кафе селища Ларине, що під Донецьком. Вони підійшли до 23-річних Олени Лещенко і Ліни Кузіної та запропонували тим зайнятися сексом. Дівчата відмовилися. Згідно з матеріалами справи, Якубенко кілька разів вистрілив у дівчат з пістолета Стєчкіна, при цьому зробивши контрольні постріли в голову. Потім тіла закопав у полі.

«Ці дівчата не мали жодного стосунку до військової служби або якихось рухів опору, пов'язаних із бойовими діями», – сказала «Донецькому агентству новин» суддя «Верховного суду ДНР», і голова трибуналу Людмила Стратейчук, яка до «ДНР» працювала в апеляційному суді Донецької області.

28-річний Анатолій Якубенко – уродженець Макіївки. Закінчив Макіївське гірниче училище. Був судимий. Два роки тому вступив до «Області війська Донського» під керівництвом отамана Юрія Сафоненка, отримавши позивний «Валуй». Як пише «Газета.ру», штаб козацтва стояв у фешенебельному готелі «Прага» в центрі Донецька. В угруповання були ще чотири військові бази, і гроші воно отримувало, зокрема, контролюючи два великих міських ринка. Одним із цих ринків, «Соколом», займався Якубенко.

Анатолій Якубенко - на фото ліворуч. Джерело

30 листопада 2014 року козаки захопили підприємців, які збунтувалися, – подружжя Сергієнків. Їх протримали 75 днів у чомусь на кшталт собачої буди. Серед викрадачів був і Якубенко. Про це сама Ганна Сергієнко розповіла в інтерв’ю.

Цей матеріал підготовлено Східноукраїнським центром громадських ініціатив за сприяння  МФ «Відродження» в рамках проекту «Експертна підтримка документування злочинів проти людяності та воєнних злочинів в ході збройного конфлікту на сході України.

Останні новини

Перший рік повномасштабного вторгнення в огляді експертів СЦГІ

Протягом 2022 року команда Східноукраїнського центру громадських ініціатив продовжувала роботу, розпочату ще 2014 року, зі збору док...

9-й місяць війни в огляді експертів СЦГІ

Умисні вбивства й катування цивільних, сексуальне насильство та умисні напади на цивільне населення та цивільні об’єкти - це далеко ...

8-й місяць війни в огляді експертів СЦГІ

Російські військовослужбовці на території України продовжують ігнорувати норми міжнародного права. Зокрема, в жовтні експертами Схід...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г