Amnesty International розповіли про незаконну в’язницю «Правого сектора» на Дніпропетровщині

25.02.2016

Location icon Великомихайлівка, Дніпропетровська область, Україна, 53621


Міжнародна правозахисна організація Amnesty International констатує, що військові злочини на Донбасі здійснювали обидві сторони конфлікту. Про це сказав на брифінгу в Києві дослідник із прав людини Amnesty International у Молдові, Україні та Білорусі Красимир Янков, презентуючи річний звіт організації про права людини у світі в 2015-2016 роках, передає УНІАН.

Янков навів кілька прикладів розстрілів полонених сепаратистами. Так, один із захисників Донецького аеропорту Ігор Брановицький потрапив у полон до сепаратистського батальйону «Спарта» 21 січня 2015 року. Під час допитів Брановицького били до непритомного стану, а згодом командир батальйону Арсеній Павлов, відомий як «Моторола», вистрілив йому в голову. Потім «Моторола» зізнався, що вбив іще 15 українських військових.

Також Янков нагадав, що українських військових Андрія Колесника, Альберта Саруханяна і Сергія Слісаренка востаннє бачили живими на відеозаписі взяття їх у полон в селищі Червоний Партизан 22 січня 2015 року. «Вони невдовзі загинули від вогнепальних поранень із близької відстані», – зазначив він.

«На жаль, таке жорстоке поводження з полоненими відбувається не лише з боку сепаратистів. Колишній бранець розповів нам, що він кілька тижнів провів у переповненій камері у підвальному приміщенні неподалік від села Великомихайлівка, яке було базою воєнізованого угрупування «Правий сектор», – навів приклад Янков.

Виконавчий директор Amnesty International Тетяна Мазур зазначила, що треба бути дуже наївним, щоб сподіватися, що будь-які збройні конфлікти відбуваються з порушеннями тільки з одного боку: «Будь-який конфлікт характеризується тим, що порушення міжнародного гуманітарного права і військові злочини скоюються обома сторонами конфлікту».

У самому звіті Amnesty International щодо ситуації з правами людини у світі, який можна прочитати тут, міститься докір українській стороні в тому, що «незважаючи на те, що влада України порушила кілька кримінальних розслідувань за підозрою в порушеннях, допущених українськими силами – здебільшого воєнізованими угрупованнями, станом на кінець року не було висунуто жодного звинувачувального вироку».

При цьому про ситуацію на окупованих територіях Amnesty International висловлюється значно різкіше: «Тотальна безкарність зберігалася у Донецькій і Луганській областях; повсюдне беззаконня на цих територіях погіршилося».

Останні новини

Перший рік повномасштабного вторгнення в огляді експертів СЦГІ

Протягом 2022 року команда Східноукраїнського центру громадських ініціатив продовжувала роботу, розпочату ще 2014 року, зі збору док...

9-й місяць війни в огляді експертів СЦГІ

Умисні вбивства й катування цивільних, сексуальне насильство та умисні напади на цивільне населення та цивільні об’єкти - це далеко ...

8-й місяць війни в огляді експертів СЦГІ

Російські військовослужбовці на території України продовжують ігнорувати норми міжнародного права. Зокрема, в жовтні експертами Схід...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г