Тюрми Алчевська: Захоплене «дружиною Олександра Невського» СБУ

07.05.2016

Location icon вулиця вул. Леніна, 10, Алчевськ, Луганська область, Україна


6 червня 2014 року двоповерхову будівлю алчевського СБУ захопило угруповання, яке називало себе «дружиною імені благовірного князя Олександра Невського». Вони повісили на вході відповідну табличку і видали наказ, яким в Алчевську запроваджувалася комендантська година з 22:00 до 6:00.

Також наказом було визнано фашистськими і заборонено партії «Батьківщина», «УДАР» і «Свобода», оголошено мобілізацію всіх чоловіків у віці від 18-ти до 50-ти років, а керівникам підприємств було наказано доправити автотранспорт до будівлі СБУ, повідомляла регіональна газета Неделя.

«Дружина Олександра Невського», зокрема, займалася тим, що захоплювала місцевих підприємців, кидала їх у підвал СБУ та вимагала за них викуп.

Багато підприємців в Алчевську (я думаю їх десятки, якщо не сотні), які, зокрема, працюють на ринку, побували на «підвалі» у бойовиків «ЛНР» за чиїм-небудь доносом або скаргою. Підприємці там - «ворожий клас», як у СРСР. Здебільшого обмежувалися викупом або безоплатною передачею на користь «ЛНР» якогось майна.

Умови утримання

В'язнів утримували в одній із кімнат підвалу будівлі СБУ, поруч зі спортзалом. Як правило, люди містилися в цій кімнаті поодинці. Невелика кімната без вікон площею приблизно 3х4 метри закривалася дерев'яними дверима з трьома засувами.

Була лампа розжарювання. Весь час затримання світила досить яскраво, що створювало незручності при спробі заснути. Вимикати або вмикати не було можливості.

Тут знаходилися ящики від зброї і мішки або ганчірки, які в’язні пристосовували для спання. Була бутель із водою, а також пляшка для туалету. Втім, охоронці виводили до туалету на прохання.

Ліжок, матраців не було. Стояли ящики з-під автоматів. На них лежали мішки. Я їх стелив на підлогу і намагався спати ...Просив вивести в туалет тричі, і мені не відмовили.

Один із опитаних правозахисниками людей сказав, що за два дні його перебування в підвалі, його жодного разу не погодували. Інший сказав, що йому приносили кашу.

Допити і побої

Під час допитів затриманих не били, судячи з усього, бо метою було отримати викуп. Однак люди свідчать, що до них застосовували силу при затриманні.

Допити могли проходити у спортзалі або в одному з офісних кабінетів СБУ. Після низки загальних питань, які, вочевидь, задавалися про людське око, допитувачі переходили до обговорення суми викупу, після виплати якого затриманих відпускали.

Останні новини

В «ДНР» на 10,5 років виправної колонії засудили жительку Макіївки нібито за шпіонаж

В так званій ДНР незаконно затримали та засудили на 10 років та 6 місяців ув’язнення в виправній колонії жительку Макіївки. Про це ...

Держава більше декларує, ніж підтримує громадян, які отримали інвалідність внаслідок війни на Донбасі, - результати дослідження

Політика держави з підтримки осіб з інвалідністю, отриманої в результаті воєнних дій на Донбасі, є значною мірою декларативною. До ...

В Казахстані на 4,5 роки посадили учасника НЗФ на Донбасі. РФ відмовилася надавати найманцю тимчасовий прихисток

Євгеній Щербак Фото: Facebook Сергій Шаргунов В Казахстані на 4,5 років в’язниці засудили Євгенія Щербака за найманство у складі НЗФ...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г