Тюрми Алчевська: Захоплене «дружиною Олександра Невського» СБУ

07.05.2016

Location icon вулиця вул. Леніна, 10, Алчевськ, Луганська область, Україна


6 червня 2014 року двоповерхову будівлю алчевського СБУ захопило угруповання, яке називало себе «дружиною імені благовірного князя Олександра Невського». Вони повісили на вході відповідну табличку і видали наказ, яким в Алчевську запроваджувалася комендантська година з 22:00 до 6:00.

Також наказом було визнано фашистськими і заборонено партії «Батьківщина», «УДАР» і «Свобода», оголошено мобілізацію всіх чоловіків у віці від 18-ти до 50-ти років, а керівникам підприємств було наказано доправити автотранспорт до будівлі СБУ, повідомляла регіональна газета Неделя.

«Дружина Олександра Невського», зокрема, займалася тим, що захоплювала місцевих підприємців, кидала їх у підвал СБУ та вимагала за них викуп.

Багато підприємців в Алчевську (я думаю їх десятки, якщо не сотні), які, зокрема, працюють на ринку, побували на «підвалі» у бойовиків «ЛНР» за чиїм-небудь доносом або скаргою. Підприємці там - «ворожий клас», як у СРСР. Здебільшого обмежувалися викупом або безоплатною передачею на користь «ЛНР» якогось майна.

Умови утримання

В'язнів утримували в одній із кімнат підвалу будівлі СБУ, поруч зі спортзалом. Як правило, люди містилися в цій кімнаті поодинці. Невелика кімната без вікон площею приблизно 3х4 метри закривалася дерев'яними дверима з трьома засувами.

Була лампа розжарювання. Весь час затримання світила досить яскраво, що створювало незручності при спробі заснути. Вимикати або вмикати не було можливості.

Тут знаходилися ящики від зброї і мішки або ганчірки, які в’язні пристосовували для спання. Була бутель із водою, а також пляшка для туалету. Втім, охоронці виводили до туалету на прохання.

Ліжок, матраців не було. Стояли ящики з-під автоматів. На них лежали мішки. Я їх стелив на підлогу і намагався спати ...Просив вивести в туалет тричі, і мені не відмовили.

Один із опитаних правозахисниками людей сказав, що за два дні його перебування в підвалі, його жодного разу не погодували. Інший сказав, що йому приносили кашу.

Допити і побої

Під час допитів затриманих не били, судячи з усього, бо метою було отримати викуп. Однак люди свідчать, що до них застосовували силу при затриманні.

Допити могли проходити у спортзалі або в одному з офісних кабінетів СБУ. Після низки загальних питань, які, вочевидь, задавалися про людське око, допитувачі переходили до обговорення суми викупу, після виплати якого затриманих відпускали.

Останні новини

РФ продовжує масове порушення норм МГП: огляд 2023 року

Впродовж 2023 року російські військовослужбовці продовжили здійснювати на території України ряд порушень норм МГП - умисні вбивства ...

Умисні вбивства, напади на цивільні об’єкти та споруди підвищеної небезпеки, - підсумок порушень російськими військовими норм МГП за літо

Російські військовослужбовці на території України продовжують порушувати норми міжнародного права. Зокрема, впродовж 1 червня 2023 п...

РФ продовжує регулярно здійснювати умисні вбивства та напади на цивільне населення, розграбування майна, - новий дайджест СЦГІ

З початку повномасштабного вторгнення РФ Східноукраїнський центр громадських ініціатив регулярно фіксує випадки умисних вбивств, нап...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г